Kuidas Skatetown puujala uisutama õpetas*

Kui mu sõbranna Triin kuulis, et sain blogiauhindade võidu puhul endale kingituseks rulluisud (aitäh, Eesti Blogiauhinnad ja Sportland!), millega ma sõita ei oska 😀 , pakkus ta mulle kohe välja lahenduse: tulen nende juurde Tartu Skatetowni personaaltundi, kus õpetaja mulle kõik põhitõed selgeks teeb. Mõeldud, tehtud!

10405616_871533889585086_8927720460091185865_nRulluisukeskus Skatetown asub Tartus aadressil Kastani 38, seega saab sinna liikuda mugavalt jalgsi, bussi või autoga. Skatetown asutati vähem kui aasta tagasi Karli ja Katre poolt. Nagu nad ise ütlevad, mängib seal alati muusika ja laes keerleb diskokera. Atmosfäär on selline vaba, mõnus ja lihtsalt chill. 🙂 Lisaks niisama mõnusalt ja sportlikult neljarattalistel quad-uiskudel aja veetmisele (neil on olemas ka sellised rulluisutrennid nagu roller derby, jamskating ja rull-iluuisutamine, how awesome is that?!) saab seal nädalavahetuseti nautida live DJ muusikat ning kord kuus toimuvad ka uisuvabad üritused ja kontserdid. Samuti on Skatetown äge koht pidude, sünnipäevade ja muude sündmuste tähistamiseks. Tartlaste seas on koht vähem kui aastaga korralikult populaarsust kogunud ning mul oli hea meel, et ka mina sain lõpuks võimaluse see koht ja need inimesed oma silmaga üle kaeda.

Foto: Skatetown
Foto: Skatetown

Igal juhul kui mina härra Jooksjaga kohale jõudsin, olime me päris närvis, sest kumbki meist ei ole just eriline uisuäss. Mina olen kunagi lapsena rulluiskudega mõned korrad ‘sõitnud’ (loe: paarsada meetrit tudisevate jalgadega veerenud) ning jää peale olen uiskudega sattunud ka loetud korrad. Härra Jooksja on natuke osavam, aga quad-uiskudel tundsime end alguses täpselt sama ebakindlalt. 😀 Iseenesest on sellistel 2×2 rattaga ehituselt minirula moodi uiskudel kergem püsti püsida püsida kui tavalistel uiskudel, aga see-eest on ka kergem selili kukkuda, sest pidur on nendel uiskudel hoopis varvaste all. Loomulikult saime endale külge põlve- ja randmekaitsmed ning pähe kiivrid, seega midagi tegelikult karta ei olnud. Õppimine toimus asjatundja käe all ja täiesti turvalistes tingimustes.

Foto: Skatetown
Foto: Skatetown

Alustasime algusest: proovisime niisama vaikse hooga sõita ja edasi liikuda. Kui see juba käppa saama hakkas, proovisime pidurdamist, varvaste liigutamise abil pööramist jms. Alguses tundus kõik ikka väga keeruline ning tõtt-öelda võttis kogu see asi särgi seljas ikka jumala märjaks. Aga teades, kui kehv on minu tasakaal ja koordinatsioon (kui keegi on minuga jooga- või tantsutrenni sattunud, siis kujutate ilmselt ette…), siis polnud see muidugi ime. 😀 Aga vaikselt hakkas tulema! Tunni lõpuks oskasin juba tasapisi näiteks tagurpidi sõita, kuigi alguses tundus see ilmvõimatu. Karl õpetas meile ka igasuguseid muid trikke ja huvitavaid samme. Lausa imeline, kui osavad mõned inimesed uiskudel on. 🙂 Ma kujutan ette, et nende jaoks, kellel uisu põhitõed selged ja samm hästi käpas, võib olla väga huvitav Skatetownis uusi trikke õppida või lausa mõnes viguruisutamise trennis käia. Algaja saab seal aga turvaliselt harjutamas käia.

Treener Karl. Foto: Skatetown
Treener Karl. Foto: Skatetown

Aga et proovida uisutamist natuke ka ‘päriselu’ tingimustes, viis Karl meid ka Skatetowni Suverajale. Nimelt on suvel avatud Anne kanali võrkpalliplatsi ääres rulluisurent. Meie sõitsime alustuseks ühe 1,8 km pikkuse ringi. Kui Kastani tänava hoones saab sõita sileda betooni peal, siis Anne kanali ääres tervitab natuke krobeline asfalt. Teate, ülinaljakas oli avastada, et Anne kanali äärsel rajal, mis on lame kui pannkook, on tõusud. 😀 Nimelt rulluisutades tunnetab iga pisematki tee kaldenurga tõusu, eriti kui sa oled nii algaja nagu mina. Samuti sai selgeks, et rulluisutamine on ikka väga tõsine trenn. Meie veetsime sellel päeval uiskudel umbes 75 minutit, enamus sellest oli harjutamine, mitte järjepidev sõit, ja ma olin ikka päris väsinud. Kõige rohkem tööd said tuhar ja pöialihased. Trenn mis trenn.

Foto: Skatetown
Foto: Skatetown

Juba sellel nädalal on mul Triinuga rulluisutrennike kokku lepitud. o_O Saan siis lõpuks oma uued uisud alla. Hirmus, aga jubedalt põnev ka. 🙂 SUUR AITÄH Skatetownile! Sain vajalikud algteadmised ja julguse, et rulluisutamisega tegelema hakata.

Kas Sina oled rulluisusõber? Kas oled ka Skatetownis uisutamas käinud? Kui veel ei ole, siis soovitan neile külla minna. 🙂


* Postitus on sponsoreeritud.

Üks kommentaar “Kuidas Skatetown puujala uisutama õpetas*

  1. Üks kevad ostsin rulluisud ja kujutasin ette, kuidas ma sügiseks muudkui rulluisutan. Oeh, kui raskelt tuli see kõik. Muidugi ma kuskile õppima ei läinud, vaid püüdsin ise õppida. No igal juhul tegelesin joomsisega edasi ja suve jooksul jõudsin sõitma äkki 3x. Ja siis seisid need kapi otsas.
    Ja nüüd mõtlen, et oleks tore küll, aga kuna südames teine ala palju rohkem, siis teen seda, mida tõeliselt armastan. 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.