SEB Tartu Jooksumaratoni eel

Üks imelik lugu on selle Jooksumaratoniga, mis tegelikult pole ju maraton, vaid 23 km Otepää ja Elva vahelisi teid. Igal aastal jõuab ta kuidagi oodatult, aga samas ootamatult kätte. Eelmisel aastal olid mul suured plaanid ja elevus, see aasta on üpriski rahulik ja heas mõttes tühi tunne sees. Pole teiperdanud, pole närveldanud, üritan ainult meeles pidada, et vett tuleb kogu nädal väga eeskujulikult juua ning paar magneesiumitabletti ka sisse võtnud. Täna käisin expol, võtsin numbri, uuendasin geelivarusid; homme söön pastaroogasid, pakin asjad kokku ja ongi nagu kõik. 🙂

Vähemalt number on kaunis.

Eesmärki mul ‘ametlikult’ ei ole. Eks mul mingid omad mõtted ikka on, kuhu kanti see aeg võiks umbes jääda, aga need plaanid on väga tagasihoidlikud. Tegin ka ajakirja SPORT ennustusmängus oma ennustuse ära. Eks pärast räägin, kui mööda arvasin. 😉 Maastikutrenni on saanud see aasta rohkem tehtud, aga teades, et lubatakse 21–24 kraadi lauspäikese ja vähese tuulega, siis midagi eriliselt head sealt rajalt jahtida ei ole. Minu jaoks on ka 17 kraadi ja päike võistlusel kahjuks liiga kuum. Tahan tervena ja oma tervist ohtu panemata finišisse jõuda, mitte eelmise aasta kombel peaaegu rajal ära minestada. Ilmselt jääb ka sinises TYSKi särgis jooksmata, kuna too on liiga soe ja varrukatega. Selga läheb hoopis mingi heledat tooni maika, pähe kindlasti märjaks kastetud nokats. Tõenäoliselt teen enne starti kogu pea ja juuksed külma veega märjaks. Natuke murelikuks teeb ka see, et esimene joogipunkt on alles 5,3 km järel. :/ Peaks hoopis mingi pisema veepudeli endaga raja algusesse kaasa võtma?

Sellised mõtted täna. Juba varsti liigun Tähtvere spordiparki Heateo jooksule, mis jääb ka viimaseks ‘trenniks’ enne pühapäevast võistlust. Juba kolmas kord. Aeg läheb ikka ruttu.


PS! Tänasest saab hääletada Eesti parimate blogide poolt. Minu oma kandideerib spordiblogide kategoorias. Kui pead minu blogi parimaks spordiblogiks, siis olen sinu hääle eest väga tänulik. 🙂 Hääletada saab SIIN.

5 kommentaari “SEB Tartu Jooksumaratoni eel

 1. Usaldusväärse ilmateate järgi on jooksu ajal +18-+20,vaikne,erinevalt eelnevaist päevist on õnneks loota mingitki leevendust lubavat pilvkatet . Seda on selgelt vähemalt 5 kraadi võrra üleliia nii et igal juhul tasub ettevaatlik olla.
  Heledad-õhulised riided – mustad liibukad jäägu seekord koju.
  Stardikoridori või vetsusabasse pikalt passima mitte minna-viimase võimaluseni püsida varjus, rahulik soojendus metsavilus. Pildid sõbrantsidega alles finishis.
  Rajal püüda igal võimalusel hoida päikesevarju.
  Veega tankimine täna ja võistlushommikul-sellest peaks lahedalt piisama et esimesed pool tundi ilma lisajoogita läbitud saaks.
  Stardis pead märjaks ära tee-kuivad juuksed aitavad esimeste kilomeetrite lagedal pead paremini jahedana hoida -elementaarne füüsika- (teine asi on kui edasi distantsi jätkudes tunned vajadust pead jahutada).
  Geelid palavaga? Eks sa ise tunned organismi paremini-mul on selline kombinatsioon tihtipeale lõppenud kollapsiga.

  Ma lõpptulemuse osas nii pessimistlik ei oleks – Norras olles said eemal olla TYSK-i “viljastavatest treeningutest” ja teha seda mida sul tegelikult vaja teha oleks. Lühidalt seda muidugi oli aga asi seegi.

  Okas päkka, kivi tossu!

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.