
EsmaspĂ€ev: Jooks JĂ”ud Venitus. LĂ”igutrenn. Kes olid Viljandi jĂ€rvejooksule minemas, nendel oli kergem kava ja teised said pikemaid lĂ”ike joosta, et teha viimased ettevalmistused Tartu Maastikumaratoniks. Ălesandeks olid 800 ja 1200 m lĂ”igud staadionil. JĂ”udsime teha 2 blokki. Iga lĂ”igu vahele sörkisime 400 m ja siis puhkasime 2 minutit ehk siis korralik taastumine. Ilunumbrid:
- 1200 m: 4:36 min/km, 167 bpm
- 800 m: 4:29 min/km, 167 bpm
- 1200 m: 4:36 min/km, 169 bpm
- 800 m: 4:25 min/km, 167 bpm
Sellega vĂ”ib rahul olla kĂŒll, ma arvan. đ
TeisipÀev: trennivaba.
KolmapĂ€ev: ĂŒlipikk lĂ”igutrenn. 1. mai. KĂŒsisin Treenerilt, et kuna JJV jÀÀb pĂŒha tĂ”ttu Ă€ra, siis kui palju jooksma peaks. Olime enne rÀÀkinud, et teeme viimase pika trenni, kuna mul eelmise nĂ€dalavahetuse pikk jooks lĂ€ks ju vett vedama. Sain oma pika trenni. Ja missuguse veel! đł
Plaan anti kÀtte selline:
- 3 km rahulikult soojenduseks;
- SeejÀrel 3 blokki:
- 1000 m kiirem jooks,
- 1000 m rahulik jooks,
- 2000 m kiirem jooks,
- 1000 m rahulik jooks,
- 3 km rahulikult koju.
Kes oskab arvutada, siis saab aru, et see kĂ”ik kvalifitseerus ĂŒhe pika jooksuna, kuna kokku andis see lĂ”igutrenn 20 km.
Lisaks tuli joosta LĂ€hte suunas, et natuke tĂ”use vĂ”tta saaks, ja kiired lĂ”igud oleksid pidanud teoreetiliselt olema kiirenevad tempos. Praktikas see kahjuks vĂ€lja ei tulnud, sest ma olin omadega puhta lĂ€bi, sest temperatuur oli palav (ca 20 kraadi), pĂ€ike sĂ€ras lagipĂ€he ja vett mul otseloomulikult kaasas ei olnud. đ Koju jĂ”udes olin higist lĂ€bivettinud ja meeletus joogijanus. Janu hakkas juba kuskil 1. lĂ”igu peal kiusama, seega mnjah.
LÔikude tempod tulid sellised:
- 1000 m: 5:08 min/km (167 bpm), 5:11 min/km (166 bpm), 5:19 min/km (167 bpm);
- 2000 m: 5:15 min/km (165 bpm), 5:23 min/km (168 bpm), 5:27 min/km (167 bpm).
Ăldiselt need numbrid mingit erilist emotsiooni ei tekita (vĂ”rrelge nĂ€iteks esmaspĂ€evaste tempode ja pulssidega), aga arvestades, et tĂ€pselt sama sooja ja pĂ€ikselist ilma lubab ka Tartu Maastikumaratoni ajaks, siis vĂ€ga hea harjutus eesootavaks saunaks…
NeljapÀev: trennivaba.
Reede: kerge jooks. Tegin Ôhtul hÀsti kerged 6 km. Jalad olid veel suhteliselt vÀsinud ja ilm oli vÔeh. Tegin oma 6 km lemmikringi Àra ja aitas kah selleks korraks. 6:07 min/km, 149 bpm.
LaupĂ€ev: trennivaba. Jalutasin natuke linnas ringi â peamiselt Uuskasutuskeskuses ja Kevadlaadal â ja puhkasin. VĂ€ga imelik oli praktiliselt mitte midagi kasulikku ja asjalikku teha. Ăhtuks olid juba sĂŒĂŒmepiinad kohalâŠ

Kiisu on vist selle nĂ€dalaga lĂ”puks terveks saanud *sĂŒlitab 3 korda ĂŒle Ă”la*. đ
PĂŒhapĂ€ev: kerge jooks. NĂ€dala vĂ”tsin kokku ĂŒhe 10 km otsaga. Kui toast vĂ€lja astusin, hakkas tibutama, varsti sadas juba ĂŒpris tugevalt ja tagasi kodutĂ€navale jĂ”udes oli vihm peaaegu lĂ€inud. Ideaalne ajastus. đ Muidu oli numbrite poolest ĂŒlimalt asjalik jooks â osad kilomeetrid tulid 15 lööki madalama pulsiga, aga praktiliselt sama 5:30 kanti tempoga nagu kolmapĂ€evased kiired lĂ”igud â, aga seal vihmas ligunedes hakkas jalgadel kĂŒlm ja kiirustasin kodu poole tagasi. Ăldiselt see “jooksen 5 kiltsa Ihastesse ja siis sama teed tagasi” on sellel aastal juba nii Ă€ra leierdatud, et peaks mingi uue ja mĂ”nusa 10 km ringi endale otsima. 5:45 min/km (!), 153 bpm. Selliste ilunumbritega on juba pĂ€ris tore joosta.

PĂ€rast tegin kodus mĂ”ned tunnid remonti ka, et eelmise pĂ€eva sĂŒĂŒmekaid leevendada. KĂ”ik muud pĂŒhapĂ€evased toimetused nagu poes kĂ€imine, söögitegemine ja pesupesemine otsa ja ongi juba öö kĂ€es. VĂ€hemalt saab to-do list lĂ”petatud. đ
KokkuvÔttes:

Oleks vist patt selle nĂ€dala ĂŒle vĂ€ga palju nuriseda. Natuke kahju on, et see pikk lĂ”igutrenn nii ebaĂ”nnestunud ilmaga oli, aga mis teha: selline see jooksja elu kord juba on. Kilomeetreid kogunes kenasti ja nĂŒĂŒd peaks ma teoreetiliselt jĂ€rgmise pĂŒhapĂ€eva TMM 24 km jaoks valmis olema. VĂ€hem kui nĂ€dal on jÀÀnud. Ulme!
Aprilliga sai kokku 204 jooksukilomeetrit, mis on aprilli kohta ikka vĂ€ga hea tulemus, arvestades, et sinna pidi mahtuma ka vĂ”istluse nĂ€dal ja taastumise nĂ€dal. PĂ€rnu laager kindlasti aitas nii vormile kui mahukogumisele kĂ”vasti kaasa. Eks nĂ€is, mis mais ja juunis selle ehitatud vormi pealt tulema hakkab. đ
Ja muideks: mingis meeltesegaduse hoos panin ma end viimasel hetkel kirja selleaastasele Blogiauhindade ĂŒritusele. Taaskord tunnustatakse Eesti parimaid blogisid ja kuna ĂŒrituses on omajagu muudatusi tehtud, siis mĂ”tlesin, et seekord vĂ”iks taas kaasa lĂŒĂŒa.

Kes soovib minu spordiblogi poolt oma hÀÀle anda, siis hÀÀletada saab SIIN ja spordiblogide kategooria on viimane. Seal on teised toredad spordiblogijad samuti ĂŒles reastatud, vaadake kindlasti nende blogid ka ĂŒle, pĂ€ris vĂ”rdsed ja kĂ”vad konkurendid on see aasta kirjas. đ Igas kategoorias saab anda kuni 3 hÀÀlt, igas kategoorias ei pea hÀÀletama, kui selleks pole soovi, ja hÀÀletus kestab kuni 31. maini. Ăks lugeja saab hÀÀletada ĂŒhe korra, kasutades selleks oma e-maili aadressi.
Vaatame siis statistika ĂŒle, mitu inimest seda blogi siin ĂŒldse pĂŒsivalt veel loeb. đ





