Workout Week 23.02–1.03.2015

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala trennid.

23.02-1.03.2015

Plirts-plärts, käes on märts. Kevad tuleb? 🙂

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Sai joosta, sai kerelihastesse jõudu, sai venitada – just täpselt nagu igal esmaspäeval. Nagu alati pärast pikka jooksu olid pulsid ka väga head. Ei saa üldse nuriseda.

Teisipäev: esimene selle nädala nael. 🙂 Kuna oli Vabariigi aastapäev, siis selle puhul toimus TYSKis BodyPump Challenge. Esialgu 120 minutit kestma pidanud tund venis lausa 135 minuti pikkuseks, sest see õhkkond ja need inimesed, kes sellel päeval saalis kohal olid… See oligi see fitness magic, millest vahel räägitakse. Maris ja Florian kütsid täiega, igas loos andsime oma maksimumi ning nii suurt aplausi tunni lõpus pole mina veel varem kuulnud. Kokku tegime ühe soojenduse, 2 lugu kükke, 3 rinda, 2 selga, 3 triitsepsit, 2 biitsepsit, 2 väljaasteid, 2 õlga, 3 kõhulugu ja venitus. Kokku 21 lugu. Take that! 🙂

Kolmapäeval tegime üle pika aja JJV-s jooksuosa õues, sest sisehall oli hõivatud võistlustega. Oeh, ikka väga mõnus on väljas värskes õhus joosta, mis sest, et pime on. Sisehallis tegime pärast mõned jooksuharjutused ja siis pandi kõik eelmise päeva bodypumpijad ennast korralikult venitama, sest ausalt öeldes oli kogu keha hell ning polnud mõtet seda lõhkuma hakata. Minu kavaga sobis see hästi, sest järgmisel päeval ootas mind Pikamaajooksu praktikum, kus oli juba ette teada, et tuleb tõsisem treening.

Nädal Instagramis.

Neljapäeval oli kavas Pikamaajooksu kursus ning intervalltrenn. Kergele soojendusele ja jooksuharjutustele järgnes 10×100 meetrit, vahepeale 100 m kõndi-sörki. Iseenesest ei midagi rasket, aga kuna mu sääred pole mitu nädalat korras olnud, siis tegin seda, mida tegelikult üldse teha ei tohi ehk jooksin läbi valu. Pärast läksin treeneri soovitusel üldse jalgratast väntama, sest vaikselt tahab minu sääreluude ümber end jälle paika seada luuümbrise põletik. Loodetavasti saan selle jama korda, kui jooksukoormust järgmisel nädalal natuke alla tuua.

Reedel oli minu 23. sünnipäev ning selle tähistamiseks jooksin 23 km. Pikemalt kirjutasin juba vastavas postituses. Tore oli! 🙂

Laupäeval puhkasin pikast jooksust.

Pühapäeval tegin ühe kerge taastava ujumise. Bassein oli rahvast täis ning üks imelik vanapapi otsustas, et tema ei hakka ringselt ujuma. Ütles mu emale, et ujugu me kuidas tahame, tema ujub oma raja poole peal. Aga kui rajal on 3 või rohkem inimest, siis nii ei saa ju?! :/ Õnneks treener-korrapidaja tegi meile siis ühe raja vabaks peagi lõppeva laste trenni arvelt ning siis sain lõpuks normaalselt ka ujuda. Oleks mul olnud plaan mingit aega ujuda, siis oleks selline kiuslik vanamees mind ikka korralikult välja vihastanud. XD Nädal lõppes korraliku saunaskäiguga ning nüüd on täielik mõnus väsimus peal.


Kokku: 11 h 10 min (neto: 9 h 20 min)

23.02-1.03.15

Järgmisel nädalal peaksin vist jooksukoormuse allapoole tooma ning lõpuks need sääred kuidagi jälle värskeks, kiireks ja valuvabaks saama. Kaua võib joostes ainult sääri “kuulata”? Mõtlesin teha nii, et jooksmas käin ainult teisipäevases ja neljapäevases pikamaajooksu praktikumis (ning seal distantsi ju eriti ei kogune, seega koormust jalgadele vähem), JJV-sse ei lähe 😦 ning väntan hoopis ratast ja teen BodyPumpi. Laupäeval on plaanis minna Nike Training Day’le ning seega enne ja seda lubada kehale päev puhkust. Eks siis vaatab, mis saab.

Kes veel Nike Training Day‘le tuleb? 🙂

Sünnipäeva Food Friday 27.02.2015 ja 23 km jooks

Food Friday postitustes jagan oma reedest menüüd. Tervislik või mitte: kirja saab pandud kõik.

Täna on minu 23. sünnipäev ning selle puhul tegin ma ära oma eesmärkides lubatud 23 km jooksu – iga eluaasta kohta üks kilomeeter – ning pärast peaaegu 3-tunnist trenni sõin südamerahus torti ja sushit. Sünnipäev ju ikkagi, do not judge me. 😉 Homme pean lähedastega sünnipäevapidu ja söön veel kooki. Kas see teeb minust ebatervisliku inimese? Sellest kirjutan juba pikemalt järgmisel nädalal, kui julguse kokku võetud saan.


Hommikusöök

Laadisin teadlikult natuke süsivesikuid, kuna lõunal ootas mind ees pikk-pikk jooks. Puder sai tänu banaanile ja kaneelile jälle nagu hõrk magustoit. Väga maitsev!

  • pool tassi 7-viljahelbeid
  • pool tassi piima
  • 1 väike üleküpsenud purustatud banaan
  • kaneel
  • 1 spl rosinatega kohupiima
  • sõstrad
  • õun

Lõunasöök enne jooksu

Kui ma pärast pikka arvutipraktikumi ja linnaskäiku koju jõudsin, oli mul kõht tühi ning teadsin kohe, et nii tühja kõhuga ligi 3-tunnisele treeningule minna mõtet pole. Sõin korralikku lõuna, lasin pool tundi seedida ning asusin jooksurajale. Natuke pelgasin, et äkki toit hakkab sees loksuma, aga sellega polnud absoluutselt probleeme. 

  • tomatikaste:
    • 125 g purustatud tomateid
    • ¼ suurt sibulat
    • ½ küünt küüslauku
    • natuke oliiviõli
    • 125 g kalkunihakkliha
  • täisteraspagetid
  • salatisegu, kurk, tomat, paprika, oliiviõli

23 aastat – 23 kilomeetrit

Pärast lõunat läksin peaaegu kohe jooksma. Ilm oli tuulevaikne, temperatuur paras paar soojakraadi ning midagi taevast alla ei sadanud, kahjuks päikest ei paistnud. Teed olid kuivad ja mõnusad. 🙂 Ainult kahju oli sellest, et minu sääred, mis on vähem või rohkem valusad olnud ligi 3 nädalat, polnud ei kerged ega head. Esimesed kilomeetrid oli valu neis korralik ja ega see mind väga optimistlikuks ei teinud, kui 18 km oli lõpuni ning jalad lõid tuld. Paaris kohas kergelt lõdvestasin ja venitasin sääri ning imelikul kombel andis painav valu järele ning alles jäi lihtsalt raskus ja väsimus. Ma olin sellega juba palju rohkem rahul kui valuga, olukord tundus kohe palju rõõmsam. 😀

Alustasin teekonda Ülejõelt, sealt liikusin Tähtverre, Veerikule ning Tammelinna. Kuidagi õnnestus mul mingi pöördega puusse panna ja niimoodi ma siis ekslesin seal mööda väikseid tänavaid, aga kuna ma umbes teadsin, kuhu ma liikuda tahtsin, siis jõudsin lõpuks ikkagi Ropkasse välja ning sealt suundusin Ringtee tänavale, kus sain paari kilomeetri jagu allamäge kulgeda ning see oli ikka ülimõnus. Edasi tuli juba uus Ihaste sild (üks lemmik pika ringi kohtasid Tartus), Annelinn, Karlova ja Kesklinn. Kuskil 17.–18. km juures tundsin, et päris väsinud oli juba olla, aga samas mingit “appi-ma-kohe-langen-ja-suren” tunnet ei tulnud isegi päris lõpus. 

23 km jooks
Tunne oma kodulinna ring. 🙂

21. kilomeeter algas kurikuulsa Lossi tõusuga. Kui Tartu Linnamaratonil ma seal enam joosta ei jaksanud, siis seekord rühkisin meelekindlalt sealt jooksusammuga üles. Tundsin end ikka eriti vingelt. 😉 Tiirutasin natuke Toomemäel, siis veel natuke Ülejõe pargis ja niimoodi see 23 km täis saigi. Aega kulus palju ja tempo oli aeglane, aga see oli pigem kinni säärtes kui üldises enesetundes. 

Siiski: üle pika aja jälle tõeliselt pikk jooks tehtud ning üks 2015. aasta eesmärkidest täidetud. Parim viis sünnipäeva veeta on teha seda, mida sa armastad, ja nautida. Sellega sain ma suurepäraselt hakkama. 🙂


Õhtusöök kohe pärast jooksu

Pärast pikka pingutust lubasin ma endale õhtusöögiks täpselt seda, mida minu hing sünnipäeval ihkas. 🙂 Sushi on üks minu viimase aja leide, millesse ma esimesest ampsust ära armusin. Seekord tuli see Sushimeistritelt ja meeldis mulle väga, ka hind tuli ühe ampsu kohta päris mõistlik. Kook pärineb Tartu Kaubamajast, pagaritöökoda ei mäleta.

  • 6 ampsu avokaado hosomakit
  • 8 ampsu lõhe-kurgi futomakit
  • wasabi ja sojakaste
  • 130-grammine lõik meetorti
  • autoga Idasse sõites jõin ära ühe High5 spordijoogi

Hilisõhtune vahepala

  • väike banaan
  • apelsin
  • 2 spl ahjuõunajogurtit
  • pool viilu leiba juustuga (pildile ei jõudnud)

Mul oli tegelikult väga lahe sünnipäev. 🙂 Do what you love, love what you do. See on üks korralik õnnelik olemise retsept.


Tänane lugemissoovitus: “Kui sul on eesmärgid, siis ära lase neist lahti!”