Workout Week 11.–17.03.2019

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Alustasime ikka fartlekiga nagu igal esmaspäeval. Seekord oli plaanis üks selline variant, mida juba varem teinud oleme. 5 blokki, igas blokis:

  • 5 min kuni 155 bpm: 6:31, 6:51, 7:02, 7:06, 7:10 min/km,
  • 3 min kuni 165 bpm: 4:52, 5:14, 5:25, 5:31, 5:23 min/km,
  • 2 min 165+ bpm: 4:21, 4:52, 5:07, 5:08, 5:02 min/km.

See oli ikka üks päris korralik fartlek. Peale tegime korraliku bloki ÜKE harjutusi kerelihastele: visked topispallidega, plangud ja puusatõsted. Varsti, võistlushooajal saab regulaarne ÜKE trenn läbi, seega tuleb veel lihastrennidest viimast võtta.

Teisipäev: BodyPump + kerge jooks. Teine kord 109. kava teha ja meeldis juba palju rohkem kui esimesel korral. Mingid harjutused on ikka veidrad, aga vähemalt muusika on hea ja tempo normaalne. Kükilugu on ikka korralik, rinna- ja seljaloo fänn ma selles kavas just eriti ei ole, triitseps on raske, biitseps on liiga kiire, väljaasted ja õlad meeldivad väga, kõhulugu erilisi emotsioone ei tekitanud.

Pärast BP-d soovitas Treener hallis 20–30 minutit peale joosta, et natuke kilomeetreid koguda ja Pumpi raskus jalgadest välja saada. Kahtlane väss tuli jooksu alguses peale, aga väike joogipaus tegi olemise jälle heaks ja jooksin kergel sammul oma 5 km täis (135 bpm, 6:38 min/km).

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Soojendus tuli täitsa asjaliku pikkusega ning jooksuharjutused olid tavapärased. Siis saime kätte lõigutrenni ülesande: 3 kuni 4 korda 1000 m. 😐 Pole väga ammu pikemaid lõike teinud. Mina oma peas mõtlesin, et natuke alla 5:00 tempos võiks ju joosta ja siis Maria ütles poolnaljates, et 4:30. Ma pidin kreepsu saama. 😅

Vaheldumisi olime üksteisele jänesed ja lõpuks tegimegi 4 x 1000 m ära. Lõikude vahele tegime 5 min sörki, vahetult pärast lõiku hingeldasime kõndides. Päris rõve oli ja palavus hallis asja just paremaks ka ei teinud, aga tehtud saime. Tempod ja pulsid tulid sellised:

  • 4:36 min/km, 175 bpm
  • 4:41 min/km, 173 bpm
  • 4:47 min/km, 173 bpm
  • 4:47 min/km, 173 bpm

Maksimumpulsiks sain kätte 181 bpm. Üldiselt ei saa väga kobiseda nende aegade üle, kuigi on olnud nädalaid, kui olen end ikka tunduvalt tugevama ja kiiremana tundnud.

Neljapäev: trennivaba. Õhtu veetsin koristades ja valmistasin objekti järgmiseks remondietapiks ette.

Reede: kerge jooks + BodyPump. Alustuseks natuke jooksu alla (6:11 min/km, 147 bpm), et jalad soojaks saada ja veidi veel jooksumahtu koguda, ja siis jälle 109. kava kallale. Saal oli megapalav ja higi voolas ojadena. Üldiselt kavaga olen juba harjunud, kuigi minu arvates on see ikka täitsa raske kava. Omast arust on mul tugevad õlad, aga see kava teeb 1-0 nendega iga kord. 😂

Laupäev: pikk jooks. Seekord võtsin plaani ca 2-tunnise jooksu, et nädala 50 km maht täis saada. Tegime koos natuke väiksema JJV pundiga, kuna osad ei saanud tulla. Vihma küll sadas ja tuul oli vahepeal natuke vastu ka, aga pundiga läks see 2 tundi nagu linnutiivul ja üldiselt hea ja kerge jooks sai kokku. 🙂 18,55 km, 6:32 min/km, 147 bpm.

Käisime juba üpris traditsioonilisel Ihaste tiirul. Seda Ihastet pole vist eelnevatel aastatel kokku nii palju jooksnud kui viimase poole aasta jooksul. Aga mis teha: seal olid lumega alati teed paremini hooldatud kui linnas.

Pühapäev: trennivaba. Teeme remonti ja kuna täna tuleb üks fototöö ära teha, siis oleks tore jõuda homme ka fotodega algust teha.

Kokkuvõttes:

Sellel nädalal lasin perearstil ära teha vereanalüüsid, et kontrollida, kas kõik näitajad on korras. Üldiselt oligi kõik kenasti referentsväärtuste piirides, aga oli ka üks veider anomaalia. Rauanäitajad on mul alati korras olnud. Seekord oli hemoglobiin minu jaoks normaalsel tasemel (137), ferritiin oli kenasti korras (23), aga raua näit (S-Fe) oli 6, kuigi lubatud minimaalne on 9. 😕

Pidasin pereõega nõu ja mulle kirjutati elus esimest korda välja rauakuur, millega kohe ka peale hakkasin. Ehk siis naised: kui teie tsüklis on tekkinud muutused, kas või väikesed, ja naistearst midagi ebatavaliselt ei leia, aga tunnete, et midagi on teie kehas paigast ära, siis laske vähemalt kõik rauanäidud üle vaadata.

Üldiselt olid selle nädala alguses pulsi ja tempo suhted tempokamatel jooksudel olnud veidi kehvemad kui varem, samas pikk jooks oli jällegi väga hea. Mingit katastroofi siin veel ilmselgelt ei ole, aga järgmisel nädalal tuleb end hoolega jälgida, et viimane tõusva koormusega nädal selles blokis kvaliteetselt ära teha. Ülejärgmisel nädalal tuleb kergem nädal ja kavatsen siis ka oma trennikaaslaste poolt tehtud kingituse realiseerida ehk koormustestil ära käia.

Sealt edasi tuleb juba Cooperi testi ja Parkmetsa jooksu nädal 😳 ning aprilli teine nädalavahetus on sisustatud Prorunneri kevadlaagriga, kus ilmselt saan kätte kevadhooaja suurima nädalase jooksumahu. Edasi on maikuu võistlused juba käega katsuda.

Aeg läheb ruttu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.