Workout Week 21.–27.05.2018

21.–27.05.2018

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Tegime hästi lihtsa, veidi pikema jooksuga trenni. Sörkisime 25 min ühes suunas, tegime terve portsu jooksuharjutusi ja mõned lahtijooksud ja sörkisime TYSKi tagasi. Kuna mina jooksin kodust spordiklubisse ja tagasi, siis kokkuvõttes sai juba peaaegu poolmaratoni jaoks pika jooksu trenni kirja. 🙂

Vahepeal lammutati meie ahi ära.

Teisipäev: lihashooldus. Selle hooaja kõige viimane lihashoolduse tund. 🙄 Järgmine kord siis septembris. Peab tubli olema ja end kodus rullima hakkama.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Viimane sisuline ettevalmistus Raplaks. Tegime kerge 20 min jooksu, kiire võimlemise, sest staadionil oli meeletus koguses kihulasi, hea bloki jooksuharjutusi ja 3 lahtijooksu. Seejärel jaotati meid mitmesse gruppi ja kõik said oma eesmärkidele ja minu puhul ka taastumisele mõeldes sobilikud lõigud. Minu ülesanne oli:

 • 200 m: 4:22 min/km
 • 400 m: 4:44 min/km
 • 200 m: 4:43 min/km
 • 400 m: 5:00 min/km

Eesmärk oli meeldiv pingutus, seega kõik õige. Kui läksin pealejooksu tegema, siis Maris ütles, et tühja jooksu pole mõtet teha, parem koju sörkida. Kuna olin juba ringile läinud, siis tegin tollel ringil veel ühe 200 m lõigu peale (5:00 min/km) ja jooksin koju ära.

Neljapäev: kerge jooks. See oli üks mõnus jooks. Esiteks nägin ma joostes oma lemmikut Supilinna kiisut ja siis nägin kolmel eri korral koerakutsikaid. 😍 Teiseks oli jalg päris mõnus ja pulss ilus. Kolmandaks tõusis jooksu järel VO2max jälle tagasi 50 peale. 💪🏻 Pärast paari-kolme nädalat langemist 47ni sain ta jälle oma parima vormi näitajani tagasi. Juhei! 6:21 min/km, 148 bpm.

Reede: trennivaba.

Laupäev: võistluseelne soojendus. Simuleerisin mingit soojenduselaadset toodet. Jooksin natuke, jäin korraks seisma, et võimelda, söötsin sääsed ja kihulased ära 😅, tegin paar põlve- ja sääretõstet, 3 lahtijooksu ja kulgesin koju tagasi. Tunne polnud paha, aga kuumus tõmbas lõpus pulsi üles, mis tõi kellatabloole 23 tundi taastumist ja VO2maxi languse tagasi 49 peale. 6:29 min/km, 149 bpm.

Pühapäev: Rapla Selveri Suurjooks. Pikemalt järgmisel nädalal. 48:12 on tõsiasi! 😍

Kokkuvõttes:

21.–27.05.18

Järgmisel laupäeval ootab ees 5 km Rimi Juunijooks ehk viimane ettevalmistus ja testimine Helsingi poolmaratoniks. Pöidlad pihku, süda puhanuks ja jalad kergeks! 🏃🏻‍♀️

Advertisements

One thought on “Workout Week 21.–27.05.2018

 1. Järgmisel laupäeval ootab ees 5 km Rimi Juunijooks

  On see ikka vajalik ?
  Kui mina oleks sina , jätaksin ma selle asja tegemata-olgugi et see on kõigest tühised 5km võtab seegi omajagu füüsilist ja vaimset energiat ,mis kuluksid hädasti nädal hiljem ära.
  Ilmad on kuumad-taastumine igasugusest koormusest toimub aeglasemalt kui see tavatingimustes käib.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.