Workout Week 9.–15.04.2018

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Võistlusjärgne trenn. Tegime kerge jooksu, mis kuidagi üldse kerge ei olnud. Jalad olid rasked ja väss oli sees, tulemuseks Garmini VO2max langus jälle 48 peale. 150 bpm, 6:39 min/km. Seejärel tegime natuke ÜKEt pale ja seejärel rullisime jalgu lahti. Viimaks sörkisin koju.

Teisipäev: BodyPump. Kuna lihashooldust ei olnud, siis kasutasin võimalust ja läksin üle tüki aja jälle BodyPumpi. Hästi mõnus tund oli ja tundub, et see kava hakkab juba kenasti käppa saama. 🙂 Lihased olid järgmisel päeval muidugi täiesti läbi. Jalad olid nagu tinast ja fartlek ootas ees – jei! 😅

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Fartleki päev. Esimest korda sel aastal kollektiivselt õues treenimas. 🙂 Koju saabunud härra Jooksja tuli minuga trenni kaasa. Sörkisime TYSKi ja sealt suundusime pundiga fartlekki jooksma. Kavas oli 6×4 min intervallid, vahele 3 min kerget sörki. Kuna jalad olid kehvas seisus ja endal oli jätkuvalt selline meeeh tunne, siis üle pingutama ei hakanud ja tegime Kairega sellise mõistliku trenni. 6:22 min/km, 146 bpm. Pärast tegime veidi veel treppidel hüppeid, plaanitud mäkkejooksud otsustas Treener sel nädalal ära jätta – ilmselt hakkas treppidel meie loidu olekut vaadates kahju. 😂 Seejärel sörkisime TYSKi tagasi, ajasime juttu ja lõpuks sörkisime koju. Päeva peale päris korralik kilometraaž. Ja VO2max tõusis imekombel 49 peale tagasi.

Neljapäev: trennivaba. Sõitsin Lätti koolitusele ja sain targemaks.

img_5281

Reede: kerge jooks. Pärast Läti koolitust ronisin oma kodinatega kohaliku bussi peale, mis alla 4€ eest viis mind Ainažisse, kust härra Jooksja mind auto peale korjas. Sealt sõitsime Pärnusse, kus algas 2-päevane Prorunneri kevadlaager. Kevadlaagris ei olnudki mina varem käinud, kuid nüüd sain maitsta, kuidas on Eestis laagerduda. Esmakordselt toimus Prorunneri laager linnalaagri formaadis.

Majutusime Pärnu Rannastaadioni hostelis. Toidud olid maitsvad, asukoht super, kogu hostel üpris uus ja toad lihtsad, aga mõnusad. Minu arvates väga hea ja arukas valik. Pärast saabumist ajasime kiirelt jooksuriided selga ja suundusime laagri 1. treeningule, milleks oli kerge õhtujooks. Kulgesin rahulikult mööda mereäärseid teid, päike paitas jalgu ja kõik oli kuidagi supermõnus. 8 km, 6:27 min/km, 147 bpm. Õhtul traditsiooniline sotsialiseerumine. 😉

img_5306

Laupäev: hommikujooks; intervallpüramiid; taastav jooks. Laupäev oli põhiline trennipäev, sisaldades endas 3 erinevat trenni. Äratus oli kell 7 ja 7:30 suundusime juba kergele hommikujooksule, mille tegime rannaliival. Keha ei saanud üldse aru, mille kuradi pärast peab ta kell 7 hommikul kuskil niiskel liival kulgema. 🤣 Ca 4,4 km, 7:02 min/km, 143 bpm. Pärast jooksu maitses hommikusöök kohe eriti hea ning ennelõunane uinak tundus asjakohane. 😆

img_5309

Pärast uinakut – minu ideaalpuhkus on jooksulaager: jooksed, sööd, magad, sotsialiseerud – suundusime kella 11 paiku Rannastaadionile lõigutrenni. Esmalt 2 km soojenduseks alla, siis päris intensiivsed jooksuharjutused ja mõned lahtijooksud. Lõigutrenni variante oli mitmeid ja mina valisin keskmise raskusastmega versiooni. Intervallpüramiid:

  • 200 m: 0:53,55
  • 400 m: 1:57,2
  • 600 m: 2:58,22
  • 800 m: 4:03,61
  • 600 m: 2:55,34
  • 400 m: 1:52,09
  • 200 m: 0:46,96

Alguses oli kuidagi raskem kui lõpus. Kui tehtud sai, siis oli tunne muidugi eriti hea. Eriti siis, kui Garmini VO2max jälle 50 peale tõusis: minu eelmise aasta maratonieelsele tasemele. Tegime veel paar ÜKE-liigutust peale ja oligi aeg pessu ja sööma suunduda.

Pärastlõunal jalutasime natuke ringi, sõime Supelsakstes kooki ja ülatus-üllatus! – tegime jälle uinaku. 😅 Et trennidest välja tulla, peab kehale korralikult toitu ja und andma.

img_5320

Õhtul tegime mõnusa taastava jooksu. Ilm oli terve päev super, aga õhtul oli kuidagi eriti tšill. Kulgesin mööda rannapromenaadi jahisadamani. Mändide vahel tekkis ehtne eelmise aasta Portugali laagri tunne. Niimoodi on kohe lust trenni teha, mis sest, et endal jalad jumala pakud all. 5:51 min/km, 140 bpm. Lõpuks tegime natuke ÜKEt ja venitasime. Õhtusöögil läks kaks portsu mängu, sest nälg tahtis ära tappa. Pole ka ime, kui päevane kalorikulu 3600 kanti jäi.

Pühapäev: hommikujooks; Rannametsa Luitejooks. Hommikul jälle kell 7 üles ja 7.30 jooksma. Keha oli sama segaduses kui eelmisel päeval. 😆 6:38 min/km, 136 bpm.Tempo see-eest kiirem ja pulss madalam kui eelmisel hommikul. Jooksime konkreetses vihmasajus, mis vahetult enne meie jooksu algas ja peatselt pärast jooksu lõppes. Seejärel jälle sööma ja 1,5 tundi und. Siis tuli kiirelt asjad kokku pakkida ja Rannametsa poole teele asuda, et joosta raske trennina läbi rõveraske rajaga Luitejooks ja panna laagrile 2 ööpäeva 6. trenniga asjakohane punkt. Sellest pikemalt aga eraldi postituses.

img_5327

Kokkuvõttes:

9.–15.04.18

Väga mahukas nädal. Järgmisel nädalal on plaanis natuke puhata, natuke joosta ja remonti oleks ka vaja teha. Lisaks kõigele on mul tööl aprillikuu kõige kiirem ja hullem nädal. Seega eesmärk on lihtsalt ellu jääda ja natuke trenni ka teha. Eks näis, kuidas läheb!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.