Workout Week 19.–25.03.2018

19.–25.03.2018

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. Fartlek ja ÜKE. Jooksime koos Kristeliga ühe väga korraliku fartleki. Pulss oli pärast nädalavahetuse pikka jooksu lausa imeliselt madal: 6:20 min/km, 144 bpm. Skeem oli selline, et jooksime 3 blokki, iga blokk koosnes 3 osast: 5 min kergelt, 5 min tempokamalt ja 5 min kiirelt. Aeg läks ruttu ja jooks oli mõnus. ÜKEs  surime jälle vaikselt, sest harjutused mõjusid väga edukalt täpselt õigetesse kohtadesse.

Teisipäev: lihashooldus. Korralik rullipäev. Selg krudises igatpidi ja ikka päris valus oli. Ma ei tea, mis mu lihastest alles oleks, kui mul kord nädalas seda rullisessiooni tehtud ei saaks…

img_4905
Paariks nädalaks veel kassihoidja. No vaadake neid silmi! 😻

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Lõigutrenni päev. Soojendus ja harjutused alla – ei midag uut siin päikese all – ja siis lõigublokk otsa. Püramiid:

  • 800 m: 4:29 min/km
  • 600 m: 4:34 min/km
  • 400 m: 4:33 min/km
  • 200 m: 4:11 min/km
  • 200 m: 4:22 min/km
  • 400 m: 4:37 min/km
  • 600 m: 4:44 min/km
  • 800 m: 4:38 min/km

Huuh, päris korralik harjutus. Enamasti vahele kaks ringi sörki taastumiseks, pärast 400 ja 200 m lõiku üks ring vahele, seega ei olnud ka lühikesed lõigud pikkadele vahele just meelakkumine. Tempo kukkus teises pooles natuke ära, aga vaid veidi, seega pole hullu, üldiselt tuleb selliste tempodega ikka väga rahul olla. 😍 Praegu on ju alles märts! Valmistumine Parkmetsa jooksuks ja kogu kevadhooajaks on täies hoos.

Neljapäev: kerge jooks. Kell oli juba üle 20 tiksunud, õues tuiskas paksult lund, aga kui on eesmärgid, siis tuleb trenni teha. Lükkasin riided selga ja kohati isegi nautisin seda paksu lund ja inimtühja linna. Tähtvere spordipargis hakkas isegi natuke kõhe, kui tuul puulatvu murdis, oli pime ja ei ühtegi inimhinge kilomeetri ulatuses liikumas. Aga igal juhul suurepärane lõpp päevale. Kuidagi peab ju pea tühjaks laadima. 6:32 min/km, 147 bpm.

Reede: jooks + BodyPump. Väike soojendus jooksusammul alla (6:51 min/km, 133 bpm) ja siis üks intensiivsemaid BodyPumpe üle tüki aja. Tegime ära ka kõik 105. kavaga kaasas olevad lisalood ehk topelt triits-biits ja väljaasted-ülad. Džiisas kraist. 😅 Ikka korralikult läbi võttis. Rinnaloos tegin kõik kätekõverdused päkkadel, seega major success! Ootan juba huviga, mis järgmisel reedel 2-tunnises Pumpis saab…

Laupäev: trennivaba. Tegime vanematega natuke remondiks ettevalmistusi, viisime kärutäie prahti jäätmejaama, panime natuke villa ja aurutõket. Aitäh, vanemad!

img_4931

Pühapäev: pikk jooks. Plaan oli teha 1:30 ring, aga tuli 1:20, kuid sellest pole vist suurt hullu ka. Üpris tuuline ja jahe ilm oli, aga õnneks oli meil Liisi kaasas, kes meile alati ilusti ringi nii suudab planeerida, et peame võimalikult vähe vastutuult rühkima. Hästi mõnus ja madala pulsiga jooks. 😊 7:09 min/km, 132 bpm.

Kokkuvõttes:

19.–25.03.18

Järgmisel nädalal on plaanis ikka jälle fartlek, ÜKE, lihashooldus, seejärel kardetud Cooperi test, üks kerge jooks ja 2-tunnine (!) pühade BodyPump, kus ilmselt jalgu juba hoidma hakkama peab. Nädalavahetuse pikk jooks ilmselt jääb lühikeseks jooksuks, et Pumpist taastuda ja Parkmetsa jooksuks – juba vähem kui 2 nädala pärast! 😧 – vormi timmida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.