Workout Week 6.–12.11.2017

6.–12.11.2017

Esmaspäev: puhkus. Pärast pühapäevast (natuke) plaanivälist pikka jooksu otsustasime Treeneriga esmaspäeva puhkamiseks jätta. Imelik oli tavapärasel trenniõhtul hoopis kodus olla, süüa teha ja härra Jooksjal remontimisel abiks olla, aga südames muidugi teadsin, et see oli mõistlik otsus. Väsinuna koos teistega Cooperi testi joosta poleks olnud mingit kasu, pigem kahju.

img_3413

Esmaspäeval sain juba samal päeval tellitud tossud kätte. Aitäh, Jooksuekspert!

Teisipäev: Cooperi test + lihashooldus. Mis eelneval päeval jäi tegemata, tegin üksinda järgmisel päeval järele. Alustuseks väike soojendusjooks, võimlemine ja jooksuharjutused: käteringid, ristijooksud, põlve- ja sääretõstejooksud ning 2 kiirendust. Jalg oli päris kerge ja uued Saucony Kinvarad on kiiremate trennide jaoks lihtsalt imemõnusad. Enne Cooperi algust oli pulss seistes 140, närv ikka sees. 😀 Kuna aega oli vähe, siis tuli minna, ei saanud kaua oodata ja passida. Kergejõustikuhall oli pungil igasugustest noorte- ja lastetrennidest, keskenduda oli päris keeruline. Aga pidin need 12 minutit ehk 12+ ringi ära kannatama. Algus oli enam-vähem, lõpp oli ikka päris kangutamine, aga tehtud ma selle sain. 2490 meetrit. 60 m vähem kui kevadel. Sügise vormi ja tingimuste (üksi jooksmine, palju segajaid) kohta pole üldse mitte paha, pigem vastupidi.

Edasi läksin otse lihashooldusesse, mida seekord andis Ivika. Sai rullida palju rohkem selga, täiesti uue asjana ka käsi. Jalgadele jäi kahjuks pigem vähe aega.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Plaanis oli hästi kerge trenn, et jalg oleks võistluseks valmis. Esiteks ikka jooksime natuke soojenduseks (kuigi see aeg ikka tohutult venib seal sisehallis joostes) ja seejärel võimlesime, tegime jooksuharjutusi ja mõned lahtijooksud. Viimaks rullisime veel natuke ning sellega kogu treening piirduski.

Neljapäev: puhkus. 

Reede: puhkus. Pidin tegema kerge võistluseelse soojenduse, aga hommikul ei jõudnud kuidagi rajale ja õhtul tegin hoopis remonti ja turnisin redelil. Soojendus missugune. 😀

Laupäev: Tartu Novembrijooks. Kokkuvõttes: kõik läks väga hästi, aga ikka rõve oli ka. Aga tehtud sain ja täitsin oma kõige ambitsioonikama eesmärgi. 🙂 Jooksin võistlusel veidi üle 5 km kiiremas tempos kui teisipäevase Cooperi testi!

img_3434-1

Pühapäev: puhkus. Tegime viimaseid remonditöid, härra Jooksja sõitis ära ja mina veel lihvisin seinu, endal higimull otsa ees, ja pahteldasin. See töö on lõputu, täiesti lõputu…


Kokkuvõttes:

6.–12.11.17

Järgmise nädala plaan on lihtne. Homme lähen ikka traditsiooniliselt JJV-sse ja teisipäeva öösel sõidan ära välislähetusse Hispaaniasse. Väisame koos kolleegidega ICERI konverentsi Sevillas. Minu esimene konverents, seega täitsa põnev, mis sest, et vaid vaataja-kuulajana. 🙂 Lähetusest naasen alles pühapäeva esimestel tundidel. Nõmedad öised-varahommikused lennuajad ja piiiikad päevad tõotavad väsitavat lähetust, aga tahaks seal olles ikkagi 3 korral jooksma jõuda. Eks näis. Vähemalt saab natuke sooja ja päikest. Kergem trenninädal kulub kehale kindlasti ka marjaks ära.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.