Workout Week 28.08–3.09.2017

Mis elul viga on, kui sul on selline sõbranna ja treener nagu minul. Kurdad talle pühapäeva õhtul, et sa ei oska järgmisel nädalal trenni teha, ja kiirelt antakse juhtnöörid kätte, mida ja kuidas. Aitäh, Maris! Ilma sinuta ei oskaks midagi peale hakata. 🙂

28.08–3.09.2017

Esmaspäev: jooks vahelduvas tempos. Plaan nägi ette järgmist:

 • 5 min kergelt
 • 3 blokki: 10 min maratonitempos + 5 min kergelt
 • 5 min kergelt

Ehk siis kokku 55 minutit jooksu. 3×10 min kiiret jooksu oli plaanis teha ca 5:40 min/km tempos. Mis te arvate, kas tuli välja? Ei. Ikka tulid need 10 min lõigud kiiremad. 5:23, 5:31 ja 5:30 tempos. Aga hea jooks oli. 🙂 5:59 min/km, 153 bpm.

Teisipäev: puhkus.

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Trenn oli inspireeritud Marathon100 testist. Kuna maratonini oli kolmapäeval jäänud alla 10 päeva, modifitseeris Maris trenni meile veidi sobilikumaks. Ehk siis: 5 km maratonitempos (5:40 min/km), mõnisada meetrit kõndimist vahele ja 5 km 20 sekundit veel kiiremas tempos (5:20 min/km). Jõhker värk ühesõnaga. Esimesed 5 km jooksime asfaldil ja teise 5 km staadionil, seal lugesin ringide järgi distantsi, kua kurvides näitab GPS alati rohkem, 5 km peale üle 400 m lisa. Tegelikkuses tuli esimene 5 km 5:30 tempos (pulss ca 167) ja teine 5 km ringe lugedes täpselt 5:20 (pulss ca 172), ringid ühtlaselt 2:07. Kell näitas tempoks 4:54. 😀 Korralik trenn enne maratoni tehtud. Kokku 16,5 km ehk viimane pikk trenn.

img_2819

Neljapäev: kerge jooks. Tegin ühe hästi mõnusa ja kerge lühikese jooksu. Hoidsin tempo väga tagasihoidliku, et see trenn taastavana kvalifitseeruks. Kokkuvõttes läks kõik hästi, kuigi jalad olid veel eelmisest trennist väsinud. 7:18 min/km, 133 bpm.

Reede: puhkus.

img_2840

Laupäev: võistluseelne soojendus. Veensin härra Jooksja minuga kaasa lonkima, kuna üksi ei tahtnud paduvihma vettima minna. Ta tegi oma soojenduse asemel siis minuga ühe jooksu. Selline mees ongi. 😉 😀 Tagasi tulles väänasime riietest vihmavett välja ja hakkasin võistluseks jalatseid kuivatama. 6:30 min/km, 141 bpm.

Pühapäev: Jüri Jaansoni 2 Silla jooks. Plaanis oli maratonitempos joosta. Jälle ei tulnud välja, vaatamata alguse slaalomile. 😀 Kokkuvõttes vist elu kolmas 10 km aeg, 51:58 neto, 5:10 min/km, 169 bpm. Pole paha selle mõnusa enesetunde kohta. 🙂 Pikemalt lähipäevil.

img_2855

Kokkuvõttes:

28.08–3.09.17

50 km jooksu jälle “pangas”. Augustiga sai ära joostud 208 jooksukilomeetrit – see on minu elu rekord. Negatiivse poole pealt: nädala lõpus kannatasin imelike alakõhuvalude all. Loodan, et järgmisel nädalal nad mind enam ei tülita. See oleks ikka väga halb stsenaarium. Täna peale jooksu alustasin ka teiperiga: söön nädala alguses vähem süsivesikuid ja nädala lõpus rohkem. Hulluks ei lähe, aga natuke teiperdada proovin ikka. 🙂

Teen nüüd näo pähe, et olen maratonivormis ja selleks pikaks katsumuseks valmis, sest täpselt sellele tuleb järgmisel pühapäeval vastu astuda. Täpselt nädala pärast samal ajal on kõik mu küsimused, kõhklused ja kahtlused saanud oma vastused, olgu need siis millised tahes. Eks näis. Pöidlad pihku!

Pssst, kes julgeb, see võib ennustada, mis ajaga Tallinnas maratoni ära jooksen. 😉

16 kommentaari “Workout Week 28.08–3.09.2017

 1. Ükskõik, mis aeg tuleb, peaasi, et sa naudiks protsessi 😉
  Aga ma panustan 4:22. Võid muidugi pühapäeval vabalt näidata, et oli täitsa arulage pakkumine ja tuleb hoopis alla nelja 😉

  Meeldib

 2. Pakun, et saad hakkama 4.15-4.20 ajaga. Kui 10 km 5.10 tempoga, siis tempo maratoniks 5.40-5.50 min/ km
  aga proovi pulssi selle tempo juures mitte üle 155 väga lasta, siis jaksad selle tempoga lõpuni.
  esimesest joogipunktist hakka kohe vedelikku tarbima kasvõi natuke, isegi kui janu pole.
  Esimese geeli võiksid võtta 12-15 km vahel
  Mina olen lõpuajaga 4.15 tempomeister
  Edu igaljuhul !

  Meeldib

 3. 4:20-4:30 . Pakun et lähed ~ 4:30 grupiga liikvele, aga mis lõpuks saab-kas jooksed eest või jääd natuke maha seda küll ennustada ei oska. Hetkel paistab ilm küll hea tulemuse tegemist soosivat.
  btw-seda mida kell sulle prognoosib ära usu-see näitab sinu potentsiaali aga selle täitumiseks tuleks palju rohkem joosta.

  Võistluspäeva eelsed soojendused (hea et oled seda viimaks tegema hakanud) on sul väheke liialt kurnavad-maratoniks piisab täiesti sellest mida sa vahetult enne võistlust teed-kokku kuni 2km sörki, natuke võimlemist, ei midagi arendavat või väsitavat. Paremaks saada ei ole enam võimalik-välja puhata küll.

  ” kuna kurvides näitab GPS alati rohkem” … Üldiselt kipub gps kurve sirgeks lõikama, sest mõõdab pikkusi sirglõikudena ,sõltuvalt aparaadist, endomondo näiteks 4 sekundiliste sirgetena. Uuri oma kaardirakendusest kust need lisameetrid tekivad.

  Meeldib

 4. Vaadates su viimaseid jooksuaegu, siis VAU! Minu keskmised jäid maratoniaastatel ikka sinna 6:00 kanti kilomeetri kohta ja maratoni kulgesin läbi 4:40-ga (äkki mäletad, ma olin see lapsevankriga treenija paar aastat tagasi :)). Seega sinu tempos panustan ajale nelja tunni ringis – 3:50-4:05. Tulen kindlasti sind pühapäeval raja äärde ergutama, kui ma muidugi hiljaks ei jää ja sa selleks ajaks juba finišis ei ole 🙂

  Meeldib

 5. Arvan, et aeg tuleb 4:15-4:20. Oluline on, et sa alustaksid õige tempoga ja õiges stardigrupis, s.t. mitte liiga kiiresti. Momendil tundub, et sul seda maratonitempot jalgades ei ole, pigem tulevad kõik need lõigud liiga kiiresti. Marika grupp (4:15) oleks esimeseks 30 km hea, kus kaasa joosta õige tempoga. Kui jõudu jätkub, siis võid viimasel 12’l tempot tõsta.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.