Workout Week 2.–8.01.2017

Aasta esimene nädal algas ülepäeviti treenimisega.

2-8-01-2017

Esmaspäev: Jooks Jõud Venitus. 3-tunnisest aastavahetuse BodyPumpist oli olemine ikka veel valus. Päääääris valus. Eriti need reied, oh, need reied… Aga trenni läksin ikka. 😀 Õnneks tegime sellise kergema päeva. Alustuseks kerge sörk, natuke harjutusi kõhu- ja seljalihastele. Veel natuke sörkimist ja siis harjutused paarides (kolmikus). Sai nii planku hoida kui topispalle visata. Mul jäid kerelihased igal juhul valusaks.

Teisipäev: lihashooldus. Palju uut rahvast ja väga valusad lihased. Ma mõtlesin, et minestan ära sinna rulli peale, kui reisi rullisin. Kõik küljed olid valusad!

Kolmapäev: Jooks Jõud Venitus. Alustasime pisikeste sammudega kiiruse arendamisega. Ehk lõigutrenn. Alustuseks ikka natuke sörki, võimlemine ja jooksuharjutused. Edasi jagunesime enam-vähem võrdsetesse paaridesse. Plaan oli selline, et samal ajal kui üks paariline jookseb, siis teine puhkab (loe: seisab paigal või istub). Ehk siis korralik pingutus ja kohe puhkus otsa. Alustuseks väga sobilik. Mina olin paariline number üks (paariline number 2 jooksis, kui ma puhkasin):

 • 200 m kiiret (400 m puhkust)
 • 600 m kiiret (800 m puhkust)
 • 1000 m kiiret (200 m puhkust)
 • 400 m kiiret (600 m puhkust)
 • 800 m kiiret (1000 m kiiret)

Täitsa läbi võttis see trenn. Normaalselt jooksusammu oli päris raske säilitada, jalg tahtis läbi vajuda. Ja säärelihased taastusid alles tänaseks sellest enam-vähem ära. Aga kes jaanuaris kiiruse treenimisega ei alusta, see aprillis kiirelt ei jookse.

Neljapäev: puhkus.

Reede: BodyPump. Treeneriks oli seekord Stanislav ja tegime 99. kava. Pole seda praegust kava nii ammu teinud, et olin juba unustanud, kui äge kava see on. Enesetunne oli hea, jõudu jagus ja õlaloos 4,5+4,5 kg kang ja 3+3 kg hantlid pingutasin ka ära. Voh. Nii juba läheb.

Laupäev: puhkus.

Pühapäev: jooks. Käisin pimedas pead tuulutamas. Hea oli oma mõtteid mõelda, hakkas ikka natuke kergem. Aitäh, jooksmine, et olemas oled! 🙂


Kokkuvõttes:

2-8-01-17

Järgmisesse nädalasse peaks mahtuma üks Jooks Jõud Venitus (plank ja wall-sit challenge), 2 BodyPumpi (BP100 tuleb välja!) ja vast üks jooks õues ka. Ja palju-palju tööd. Ahjaa, järgmisel nädalal ilmub ka 2017. aasta võistluskalender ja 2017. aasta eesmärkide postitus. 🙂

2 kommentaari “Workout Week 2.–8.01.2017

 1. Aga kes jaanuaris kiiruse treenimisega ei alusta, see aprillis kiirelt ei jookse.

  Aprillis võib olla (veel) jooksedki aga mida sa maist-oktoobrini -siis kui põhilised üritused- teha kavatsed?
  Su jooksumaht on nii olematu( 2 km-sed sörgid võimlemise vahele ei arenda vastupidavust) ,et selle peale lõike tehes sa vaid kulutad olemasolevat vormi, juurde ei saa midagi.

  Meeldib

 2. Margit, ma pole siiani aru saanud, miks Sa ei tee nö jooksuaastat. Ootad endalt tulemusi, kuid tegeled kõige muu kui jooksutrenniga. 123 on ammu siin olulisi möödapanekuid välja toonud. Millal kuulda võtad ja midagi muudad?

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.