Paide-Türi Rahvajooks 2016 (13,6 km)

Oh, see jooks oli imeline! Mul on nii hea meel. 🙂

Tänu Prorunneritele sain ilusti Tartust autoga Paidesse. Olime kohal juba umbes 2 tundi varem, seega kiiret ei olnud mitte kuskile. Mõnus on nii. Õues oli üpris jahe, umbes 9 kraadi ringi. Pilves ja tuult praktiliselt polnud. Jooksmiseks super. Väga rahul.

Mu jalad olid Tartu 10 km ikka päris läbi. Korralikult kange oli see olemine. :/ Soojendusjooksust täiesti loobusin, sest kartsin, et hirmun täitsa ära oma jalgade peale. 😀 Võimlesin lahti, võtsin geeli sisse ja jooksma.

Foto: Maarja Trauss
Foto: Maarja Trauss

Esimesed kilomeetrid olid sellised rasked. Jalad olid pahad ja pulss ei läinud üles, ilmselt väsimusest. Ootasin, et pool maad juba läbi saaks ja üritasin kilomeetritele mitte mõelda. Kilomeetriajad olid päris head selle kohta, mis seisus olin.

Kruiisisin tükk aega ühe lapsevankriga mehe taga. Tema saatis oma naist. Poole maa peal lubas naine tal eest ära minna. Läkski, mina järele ei saanud. Aga midagi juhtus, sest kui pool maad seal Kirnas läbi sai, siis alles läks jooks lahti!

splits-paide

Kuidagi lahti läksin. Isegi see Kirna tõus 8. km lõpus läks liiga lihtsalt. Korraks käed tööle ja pulss üles ning oligi kõik. Hoidsin kord ühe, kord teise tuulde ja see aitas tempot hoida ning isegi tõsta. Mõtlesin kogu oma hooaja peale. On siin olnud säravaid hetki ja kibedat pettumust, aga üldiselt… on kõik ju hästi. Ma olen rohkemgi teinud, kui ma üldse lootsin. Ma läbisin ju terve Linnajooksude Kuldraja ehk kõik etapid ja kõige pikemad distantsid. Ma olen ikka kuradi tubli! Kõik teen ära, mida vähegi tahan. Vahel võtab see rohkem aega, vahel vähem, aga kui ma endale eesmärgi sean, siis ära tuleb see täita. Meelekindlus. Ole ise enda motivatsioon!

Kilomeetrid tiksusid nii, et ma isegi ei pannud tähele, kui kell kilomeetri aega teavitas. Olin nii omas mullis. Vaid seda vaatasin, et 10 km tuli kella järgi 58:40 peal. Vaid 1,5 minutit aeglasem kui päev varem Tartus. Olin oodanud näha km aegasid 6:30+, aga pea kõik jäid alla 6:00. Ulme. Kui jäi 4 km lõpuni, siis otsustasin, et all in or nothing. Game on!

Foto: Helje Mets

Ei vaadanud enam tempot ega pulssi. Kahju, et vahepunkte ei olnud, tahaks näha, mitmest mööda jooksin. Lihtsalt jooksin. Oma mõtetes. Iseendaga.

Jäi 2 km.

1,5.

500 meetrit.

Staadion. Naeratus näol liuglesin finišisse. 🙂

1:19:13

F*ck yeah!

Mu ambitsioonikaim eesmärk selleks jooksuks oli joosta 1:30. Tulin 11 minutit kiiremini. Peaaegu minut kilomeetri kohta. Vahel tuleb luuavarrest pauk. Sellel aastal on seda juhtunud 3 korda.

Õnnelik. 

Rahul. 

Ilmselt olen nüüd valmis vallutama Saaremaa 3 Päeva Jooksu. Vähemalt enesekindlust lisandus väga palju. Loodame, et see nüüd tagumikust ei hammusta. 😀 Eks vähem kui 2 nädala pärast saab näha.

Selver Linnajooksude Kuldraja lõpptulemust veel ei tea. Kui teada saab, eks ma siis lisan siia juurde. Olin enne Paide-Türi jooksu eelviimane. 😀

EDIT:

Linnajooksudel jäin sõna otseses mõttes viimaseks. 😀 Olin ülks 114-st (26-st naisest), kes Linnajooksude Kuldraja läbi jooksis. Seegi on juba omaette väga tubli saavutus. 🙂

Kokkuvõttes:
  • Aeg: 1:19:13
  • Distants: 13,6 km (minu kell: 13,62 –> hea täpne rada)
  • Keskmine tempo: 5:49 min/km (väga hea minu kohta!)
  • Keskmine pulss: 172 bpm
  • Max pulss: 184 bpm
  • Koht: 761/995
  • Naiste seas: 209/363
  • Vanusegrupis: 103/180

3 kommentaari “Paide-Türi Rahvajooks 2016 (13,6 km)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.