Tere! Olen Fitloora ja teen väikese külastuse Margiti blogisse! 🙂 Enne „asja“ juurde asumist räägiksin natukene ka sellest, kes ma olen. Minu teekond tervisliku elustiili juurde sai alguse 3 aastat tagasi, mil alustasin ka blogimisega. Olen 3 aastat olnud paberiteta treener Heviaeroobikas, andes erinevad treeningstiile – alustades kickboxist lõpetades pilatesega. Minu eesmärk on toituda võimalikult puhtalt, looduslähedaselt ning elada positiivset elu. Fitloora blogist leiab peamiselt nõuandeid, kuidas olla tervislikum, erinevaid koduseid treeninguid ja lihtsaid tervislikke retsepte. Minu eesmärk on aidata oma lugejaid nii palju kui võimalik – avatud on postkast, kuhu saab küsida küsimusi ja annan endast parima, et vastata neile hästi ruttu. 🙂
Minu blogi leiab sellelt aadressilt: http://fitloora.tumblr.com/
(paari päeva jooksul leiate juba lihtsalt fitloora.com kirjutades)
KODUNE LIHASTREENING ILMA LISAVARUSTUSETA
Kava koosneb 10st erinevast harjutusest, iga harjutus kestab 1 minuti (2×30 sek, kui on vaja teha jalavahetus). Selle kavaga treenid läbi kõik suuremad lihasgrupid kehas. Pärast 10nda harjutuse lõpetamist võiks kogu kava korrata kokku 3 korda, mis koos pausidega eeldab 35-45 minutilist treeningut.
JALALIHASED
1. Väljaaste jalatõstega
Pea meeles, et kogu harjutus toimub kikivarvul: kannad maast lahti. 30 sekundi möödudes vaheta jalga.
2. Kükid pääsukese asendis
Jälgi, et põlv ei läheks üle varvaste. 30 sekundi möödudes vaheta jalga.
TUHARALIHASED
3. Jalavibutused seljataha
Jälgi, et keha ei liiguks ette kaldu, kui jalg läheb seljataha. Proovi kõhulihased hoida selle harjutuse ajal tugevad ning ära kätele raskust peale lase. 30 sek möödudes vaheta jalga.
4. Kükist hüpe planku
Kui oled planku jõudnud, hüppad tagasi kükki ning seda harjutust kordad minut aega. Jälgi, et plangus oleks õlg ning ranne kohakuti, et ei teeks oma kehale haiget.
KERE/SELJALIHASED
5. Küljeplank jalatõmbega
Proovi puusad ühel joonel hoida ning kui see harjutus on liiga raske su jaoks, siis pane tugijala põlv maha. Hoia kõhulihased tugevana ja jällegi: õlg ning ranne kohakuti. 30 sek möödudes vaheta külge.
6. Keretõsted vastaskäe ja -jalaga.
Tõsta rindkere ja põlv maast lahti ning puuduta sõrmedega varbaid. Siin vaheta kordamööda külgi.
KÄELIHASED
7. Kätekõverdused vastu seina
Võta kätega üsna lai hark – see treenib hästi biitsepsit ning natuke ka rinnalihaseid.
8. Tõsted kobraasendis
Ära käsi päris sirgu lükka ning hoia küünarnukid keha ligidal.
KÕHULIHASED
9. Kiired vibutused kätega (3 ERI RASKUSTASET)
Kõige lihtsam variant on hoida jalgu maas, ülakeha kaldu ning vibutada kiirelt kätega üles alla hästi väikese kaugusega, mitte et vehid üles pea juurde ja maha 😀 Natuke raskem on tõsta jalad maast lahti ning kõige keerulisem sirgete jalgadega.
10. Varbapuudutused
Kasuta oma kõhulihaseid varvasteni ronimiseks, mitte ära tõmba end kätega üles.
Loodan, et proovite neid harjutusi kodus järgi ning eriti mõnus on neid teha õhtul teleka ees, kui pole päeva jooksul piisavalt energiat ära kulutanud. 🙂 Ja kui teile need harjutused meeldisid, siis sarnaseid leiab minu blogileheküljelt kui ka minu Youtube aadressilt, mille leiab mu blogist üles.
Aitäh, hakkan su harjutusi kodus tegema. Just seda ma vajasingi, Kas saad lisada midagi efektiivset kõhu ja küljelihastele või nendest ka piisab,kui iga päev teha? Reet
MeeldibMeeldib
Palju lisa leiad selle külalispostituse autori blogist: http://fitloora.com
MeeldibMeeldib