Heateo jooks 2015

Täpselt nagu eelmisel aastal, toimub ka tänavu päev enne SEB Tartu Jooksumaratoni Tähtvere spordipargis Heateo jooks. Sellel aastal on eesmärgiks koguda annetusi selleks, et aidata ülekaalulistel lastel jõuda tervislike eluviisideni. Minu südant liigutab see eesmärk tugevasti. Olin minagi ju peaaegu terve lapseea ülekaaluline ja tean täpselt, mida need lapsed tunnevad. Aitame neid koos. 🙂

allikas: Klubi Tartu Maraton
allikas: Klubi Tartu Maraton

Toimumisaeg ja -koht: laupäeval, 9. mail kell 12.00 Tartu Tähtvere spordipargis. 

Distants: 4,3 km, võib läbida joostes, sörkides, kõndides. Põhiline on osavõtt! 

Osavõtutasu: 1€, soovi korral võib muidugi rohkem annetada. Eriti äge on see, et ravimifirma TEVA lisab iga osaleja kohta annetuste omalt poolt veel 5€. Seega minimaalselt läheb sinu osalusega annetuseks 6€.

Klubi Tartu Maraton kirjutab:

“Programmi algatamise ajendiks on ülekaalulisuste laste arvu tõus Eestis ning selle märkimisväärne mõju meie rahva tervisele. Vältimaks ülekaalulisusest põhjustatud tõsisemate tüsistuste ning haiguste teket, on SA TÜK Lastefond koostöös Laste Tervisekooli ning Klubi Tartu Maratoniga seadnud eesmärgiks probleemi suurema teadvustamise ning laste abistamise tervislike eluviiside omandamisel, sest kuigi ülekaalulisus on tõusva tendentsiga just laste seas, on neil vähe võimalusi iseseisvalt ilma kõrvalise abita oma eluviise kujundada. TEVA, Klubi Tartu Maratoni ja Heateo jooksul osalejate abil kogutud annetused suunab SA TÜK Lastefond ülekaaluliste laste treeningute rahastamiseks, mida viiakse läbi Laste Tervisekool Vireo poolt.

Sekkumise programm sisaldab: 2 korda nädalas treeningud kuni 15 last grupis, et suudetaks võimalikult personaalselt igale lapsele läheneda, 1 kord kuus tervise teemaline töötuba, 3 korda aastas pereüritused, läbi mille püütakse mõjutada kogu pere tervisekäitumist. Lisaks pakutakse individuaalset konsultatsiooni.

Treeningud sisaldavad lisaks harjutustele ja mängudele ka treeningõpetust, et lapsed mõistaksid, mida ja miks nad teevad. Mida vanemad lapsed, seda rohkem sellest räägitakse.”

See kõlab igal juhul väga hästi! 🙂

Sellel üritusel osalemiseks ei pea olema sportlane, jooksja ega isegi mitte trenniarmastaja. Kui sa jaksad kõndida või jalutada, siis sobid Heateo jooksule väga hästi. Mina olen 100% kohal, tulgu siis taevast kas või pussnuge alla või olgu 40 kraadi sooja. Ära maga maha võimalust head teha. 

Loe rohkem ja registreeru SIIN.

10 kommentaari “Heateo jooks 2015

 1. Oskad Sa anda nõuandeid pulsikella ostmiseks? Pole jooksmisega väga palju tegelenud, aga tahaks järjest rohkem 😉 Olen mõelnud pulsikella ostmisele.. Tõenäoliselt oleks hea, kui oleks GPSiga kell? Või ei ole see algaja jaoks kuigi oluline? GPSi saab muidugi telefonil ka kasutada, aga mõtlen just, et kui juba osta, siis kas tasub ära see investeering, et kohe GPSiga?
  Aitäh juba ette! 🙂
  Päikest ja jõudu!

  Meeldib

  1. Kui jooksmiseks, siis ma ise ostaks GPS-iga kella. Mul on Garmin, olen sellest kellast pikemalt ka kirjutanud (SIIN). Soovitada väga ei oska, sest mulgi alles esimene pulsikell ja võrrelda väga millegagi pole. Kui näitab aega, distantsi ja pulssi, siis need on põhilised. Mulle endale meeldib see ka, et saab andmed pärast kellast arvutisse kanda ja nii treeningpäevikut pidada. Kui sulle on see oluline, siis vali arvutiga sünkroonivõimeline kell. 🙂

   Meeldib

 2. Üks väike soovitus. Kui võimalik ja muud näitajad klapivad, siis muretse kell, mille andmeid on arvutisse võimalik sünkroonida läbi juhtme. Lihtsalt olen omanud mitmeid kelli ja need juhtmeta info saatmised arvutisse kas wifi, bluetoothi, ant pulga või mõne muu lahenduse kaudu pole paraku väga kindlad lahendused. Jääb üks peavalu ära. Küll lähevad andmed kaduma, või kaob poole laadimise pealt ühendus ära või lihtsalt midagi ei toimu.

  Meeldib

 3. Olen ka kohal 🙂
  Ma pole küll kunagi ülekaaluline olnud (v.a rasedana – loogiline :P), aga spordiarmastus (ja huvi tervislike eluviiside vastu) hakkas alles ülikoolis 1.-2. kursusel. Tore, et selliseid üritusi korraldatakse, sest vajadus on kindlasti olemas.
  Loodan enda tütresse süstida rõõmu liikumisest ja heast toidust juba pisikesest peale. Praegu on ta küll alles 9-kuune, aga kujutan juba ette, kuidas me kunagi kahekesi pargis sörkimas ja lobisemas käime.. 🙂

  Meeldib

 4. Minu elu esimene nö jooksuvõistlus 🙂 Jõusaali kõrvalt hakkasin kuu tagasi lindil jooksmist proovima, täna ostsin elu esimesed jooksutossud sihipäraselt jooksmise jaoks (Asicsid) ning kirja sai paar päeva tagasi pandud ka sellele Hea Teo jooksule. Ei tea mida oodata 😀 Üksi joostes pole nagu probleemi aga see siiski hoopis uus olukord. Venin ma muidugi veel nagu tigu, sest pulss kipub vahel liiga üles minema 😛 Aga kohal olen igatahes!

  Meeldib

  1. See on selline hästi rahulik üritus paljude jooksjate jaoks, sest põhivõistlus on pühapäeval SEB Tartu Jooksumaratonil, lisaks rada on suhteliselt kitsas ka alguses ja sealt minema saada on suhteliselt keeruline. Edu esimesel võistlusel ja naudi! 🙂

   Meeldib

   1. Aga siis VÄÄÄGA rahulikult ja erutumatta – järgmisel päeval läheb VÄGA raskeks nii ehk teisiti – milleks oma enesetunnet veelgi närusemaks muuta..

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.