Sporditraumatoloog: minna või mitte?

Lugu on nüüd selline, et umbes 2 nädalat tagasi vigastatud olles sain endale 13. oktoobriks, järgmiseks esmaspäevaks, numbri sporditraumatoloogile (kes põhimõtteliselt on ortopeed?). Valu oli korralik ja tahtsin väga mingit diagnoosi ja mingit ravi saada.

Praegu on aga valu tallast kadunud (ptüi-ptüi-ptüi) ja siin ma olengi dilemma ees: kas minna sporditraumatoloogile või öelda oma number üles? Kas arst üldse hakkab mingeid uuringuid, MRI-d vms tegema, kui mul enam valu pole? Kas on sellel külastusel mingi point või pigem käin seal oma ja arsti aega ning Haigekassa raha raiskamas? Või äkki saan mingid uuringud, mis mu vead ja ohud mulle ette laovad?

allikas
allikas

Mida Sina minu asemel teeksid?

9 kommentaari “Sporditraumatoloog: minna või mitte?

 1. Kindlasti võiksid minna ja täpselt ära rääkida, mis mure oli. Ehk oskab arst täpsemalt öelda, millega tegu ja kuigi valu hetkel pole, siis see ei tähenda, et probleem täielikult kadunud on. Loodetavasti saad teada, millest see tekkis ja see aitab vältida probleemi tagasitulekut.

  Meeldib

 2. Mina arvan, et võiksid ikka seda jalga näidata ja varasematest probleemidest ka rääkida. Kahtlen, et arst esimese asjana MRT tellib, kui kaebused juba möödas. Alustatakse tavaliselt odavamatest ja vähem invasiivsetest uuringutest. Aga edu sulle!

  Meeldib

 3. Kindlasti mine. Mul on veel testimata jäänud see, et kas peavalu jääb järgi kui minna arsti ooteruumi, aga muidu on see tavaline taks, et kui minekuks läheb, siis tunned end vaat simulandina, enam ei valutagi 🙂

  Meeldib

 4. Kui tegu oleks tavalise arstiga siis ma ütleks kindlasti et ära mine – arstid ei oska terve inimesega midagi peale hakata, veel vähem nad teavad jooksuvigastustest . Sporditraumatoloog on teine lugu(eriti kui ta peaks veel ortopeed olema-selle juurest peaks iga jooksuharrastaja kunagi läbi käima) – ehk pistab su koiva mingisse masinasse, saadab footscan uuringule või oskab vähemalt tuleviku suhtes natuke tarka nõu anda.

  Tegelikult ma võtaks telefoni ja helistaks.

  Meeldib

 5. Raudselt mine käi ikka asjatundja juures ära.
  Ma oma põlvega sain ortopeedilt saatekirja MRT-sse, mille aega ootan üle kuu aja 😀 Järgmine nädal lähen ikka kohale, kuigi põlv on täitsa ok selle ootamise peale. Tuleb seda haigekassat ikka ära kasutada ka, miks ma muidu makse maksan!

  Meeldib

 6. Mina olen 100% eelnevate kommenteerijatega nõus. Kindlasti mine! Isegi, kui valu praegu kadunud on, võib probleem ise veel alles olla. Arst saab sulle täpsemalt öelda, millega tegu oli/on ja kuidas seda tulevikus vältida. 🙂

  Meeldib

 7. Tead mina läksin täna füsio juurde ja tuli välja, et perearst oli vale diagnoosi pannud, et otsest kannakõõluse põletikku pole, sets füsio käsib teha erinevadi liigutusi ja tuvastas, et kuna mul oli siin SEBilt saadud rebend, siis see tõmbas kogu jala nii kinni, et kõik kõõlused jäid mikrolihaste vahele kinni ja sellepärats ka valus. 3-6 näd on jooks ikka suht out, aga asi seegi, sest nüüd on ravi suht vastupidine. Soovitan ka Sinul minna võibolla füsio juurde ja ära rääkida oma mure, sest nad katsuvad lihaseid, kõõluseid ja võibolla on ka sul midagi kinni. Äkki on sul hoopis mingeid taldu vaja . Ma sain täna ainult kandadele lisatoed, kuna need vähendavad stressi jalas 🙂 Minu füsio on super, tal on suht kõik ajad kinni, aga kuis ovoi on, võin Sulle numbri anda ja võid proovida. Esimene kord vist pead saatekirjaga minema ja tasuline on ikka, aga asi on seda väärt, sest üldjuhul nad on nii pädevad, et saavad aru ka, kas vajab arsti sekkumist või saad niisama lahti. See on puhtalt praegu minu kogemustest…Usu mind, mul neid on 😀

  Meeldib

  1. Lisan veel, et sul on aeg kirja pandud, et käi ikka ära, ta kindlasti saab ka sind füsiosse suunata kui vaja 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.