Miks ma BodyPumpi armastan?

Nagu kõik minu treeningnädalate kokkuvõtted alates 2013. aasta septembrist viitavad: ma lihtsalt armastan BodyPumpi! Pump on vaieldamatult parim rühmatrenn, mida ma kunagi harrastanud olen. Miks? Põhjuseid on mitmeid. Esmalt aga tutvustan lühidalt BodyPumpi, juhuks, kui seda postitust satub lugema keegi, kes alles mõtleb esimest korda pumpima minna.

bodypump

Tutvustus minu koduklubi ehk Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi fitnessklubi kodulehelt:

“BodyPump on lihasvastupidavustreening, mis viiakse läbi mõnusa muusika saatel. See on harjutuste kompleks, kus treenitakse 55 min jooksul võrdselt erinevaid lihasrühmi. BodyPump treening on üles ehitatud kolmekuuliste treeningtsüklitena. Trennis saab iga klient valida endale sobiva raskusastme 2-32 kg vastavalt vanusele ja treenitusele.

Tunnis ei kasutata sammukombinatsioone. Treeningus korratakse levinumaid baasharjutusi, nagu väljaastekükk, rinnalt surumine, jõutõmme, prantsuse surumine jt.

Sellepärast sobibki see treening nii algajale, edasijõudnutele, noorele kui ka vanemale inimesele. Tulemused on kiirelt nähtavad.”

Pikemalt tunni ülesehitusest saad lugeda minu blogist minu poolt praktiseeritud Rühmatreeningute lehelt.

 


 

Nüüd aga põhjused pumpimist armastada.

1. BodyPump on intensiivne!

BodyPump koosneb 8 loost, millele lisandub soojendus ja venitus. Iga loo lõpus tunnen, et olen andnud endast 100% ja ei grammigi vähem. Mulle meeldib näha põrandal korralikku hulka higi juba esimese loo ehk kükkide lõpus või veelgi parem: juba soojenduse lõpus. Tund aega BodyPumpi annab mulle korraliku koormuse.

2. BodyPump vormib mulle tugevad lihased ilma “musklimehe”-efektita.

BodyPumpis on praktiliselt võimatu saada suured ja punnis “musklimehe” lihased, kuna suurte raskustega lühikeste seeriate asemel tehakse harjutusi suhteliselt väiksemate raskustega ja pikkades seeriates. Suurte ja punnis lihaste asemel vormib BodyPump pikad, tugevad, vastupidavad ja siledad lihased. 

Keskel minu BP treener Maris Tamm. Kui keegi ütleb, et tema figuur pole kadestusväärne, siis palun väga vabamndust, aga ostke endale kiiremas korras prillid. :)
Keskel minu BP treener Maris. Kui keegi ütleb, et tema figuur pole kadestusväärne, siis palun väga vabandust, aga ostke endale kiiremas korras prillid. 🙂

3. BodyPump on andnud mulle juurde võhma ja muutnud mu vastupidavamaks.

BodyPump on lihasvastupidavustreening. Ma arvan, et 9 kuud Pumpi on muutnud mind tunduvalt vastupidavamaks, võrreldes näiteks eelmise suvega, kui ma sellega veel aktiivselt ei tegelenud. Seda näitavad osaliselt ka kasvavad jooksu- ja rattadistantsid ning -kiirused. 

4. BodyPump on lihtne.

Kang, hantlid, stepipink, matt, pidev raskuste vahetamine, erinevad tehnikad… Esimesel korral, kui sa veel ei tea, mis raskuseid valida ja mis järjekorras erinevad lihasgrupid läbi treenitakse, võib kogu süsteem tunduda keeruline, kuid juba pärast mõnda nädalat aktiivset harrastamist on kõik lihtne ja loogiline. Ei mingeid keerulisi sammukombinatsioone ega pöördeid. Üks ja sama treeningkava kestab 3 kuud nagu LesMillsi treeningute puhul tavaks on. Kogenud harrastajatele kulub kava pähe juba mõne treeningkorraga, kolmanda kuu lõpuks oskavad seda aga kõik. 

5. Kiire areng.

Mulle meeldib näha kiiret arengut. Mulle meeldib iga mõne nädala tagant kangile raskusi lisada. Mulle meeldib, kui jõuan ära teha 32 päkkadel kätekõverdust, kui vaid 2 nädalat tagasi suutsin teha vaid 16. Mulle meeldib, kui ma jõuan väljaastete loo ära teha kangist loobumata. Mulle meeldib see kõik! 🙂

areng BP
Märgin pärast igat trenni üles kasutatud raskused. Punasega värvitud kohas olin vigastatud. Väljaastetes ei suutnud alguses (umbes detsembrini?) teha kogu lugu kangiga, loobusin vahepeal kangist. Biitsepsi raskust olen veidi vähendanud, kuna nii saan hoida paremat tehnikat. Ülejäänu on ilusas ühtlases kasvutrendis. 🙂

6. BodyPump on personaalne.

Sul on alati võimalus ise raskusi valida ja teha personaalseid valikuid. Kui tunned end veidi väsinuna, saad alati kettaid kangilt maha võtta või kangist üldse loobuda. Ühes trennis käivad koos inimesed, kes teevad kükke 2,5+2,5 kg ning need, kellel on kangil 15+15 kg või isegi rohkem. Treener pakub tihti välja ka alternatiive, mida saad teha siis, kui tunned, et enam üldse ei jõua ega suuda jätkata. Näiteks lihtsam versioon triitsepsi kätekõverdusest, tavalisest kätekõverdusest, kükid väljaastete asemel ja muu taoline. BodyPump on rühmatrenn, mille saab muuta oma eelistustele sobivaks.

7. BodyPumpis on hea muusika.

See on nüüd küll ülimalt subjektiivne arvamus, aga mulle meeldib muusika, mida Pumpi kavades kasutatakse. Tihti on seal kasutusel mitmed lood, mida mulle meeldib ka joostes või niisama vabal ajal kuulata. Programmi 90 muusika playlisti võid kuulata siit.

8. BodyPump parandab rühti ja kehahoidu. 

BodyPumpi trennis on väga oluline hoida selg sirge ja tugev ning mitte lasta õlgadel ettepoole vajuda. Kui iga nädal vähemalt 2 tundi teadlikult keskenduda kehahoiule ja ilusale rühile, hakkad seda tegema trennivälisel ajal. Mul on nüüd näiteks täiesti veider tunne küür seljas ringi käia või loengus istuda, automaatselt on selg sirge ja kehahoiak uhke ja enesekindel. Samuti on tugevamad seljalihased kõrvaldanud pea kõik seljavalud. Super!

9. BodyPumpi treenerid on ägedad.

Minu treenerid Maris ja Florian on lihtsalt suurepärased. Lisaks sellele, et nad seletavad iga harjutuse hästi lahti, soovitavad raskusi ning oskavad suurepäraselt tundi juhendada, on nad ka ülimalt motiveerivad. Kui su treener ütleb sulle, et ta ei anna alla, kui sa ei anna alla, siis see innustab sind veelgi enam pingutama. Kui treener suudab kogu ruumitäies praktiliselt võõrastes inimestes tekitada meeskonnatunde, siis on see üpriski imetlusväärne.

From runawaykiwi.com
Allikas: runawaykiwi.com

10. BodyPumpis treenitakse kogu keha.

Tuhar, reis, säär, kõht, selg, rind, triitseps, biitseps, õlad: treenitud saavad kõik põhilised lihasgrupid.

11. BodyPump põletab lühikese ajaga palju kaloreid.

Jätsin meelega selle põhjuse viimaseks, kuna minu jaoks on see aja jooksul üha vähem tähtsamaks muutunud. Kuid siiski: trenn kestab tund aega ning selle tunniga on võimalik põletada ligikaudu 500–600 kcal. Seega on BodyPump hea treening kaalu langetamiseks. Siiski: ära unusta peale Pumpi süüa! Pumpides tekitad sa oma lihastesse väiksed mikrovigastused ehk tegeled lihase “lõhkumisega”. Kui hiljem lihasele süüa mitte anda, siis võidki kiiret arengut ootama jääda. Kui aga need mikrovigastused parandatakse korraliku söögiga, siis lihas areneb ja kasvab. Kas või väike eine, mis sisaldab süsivesikuid ja valku, on väga vajalik, seda ka siis, kui jõuad tennist koju alles kell 22 või hiljem. Mina söön pärast trenni näiteks banaani kohupiimaga.

 


 

Kas ka Sina harrastad või oled proovinud BodyPumpi? Miks see Sulle meeldib / ei meeldi? Avalda arvamust kommentaarides, loeksin Sinu mõtteid hea meelega. 🙂

13 kommentaari “Miks ma BodyPumpi armastan?

 1. Jaa, bodypump on h2sti m6nus ja kuna see on Les Millesi sarja yks populaarsemaid, siis leiab selle pea igast maailma spordiklubist. Mu enda lemmik on Body Attack, mis on (nagu k6ik treeningud) 100 protsenti kaasa tehes jube raske ja m6nus. Mulle meeldib selline hoogne karglemine ja kusagil mujal pole nagu niiv6rd v2sitavat trenni veel saanud:)

  Meeldib

 2. Alustasin Les Millsi pumbiga 3 aastat tagasi. Enne seda käisin selle trenni ümber nagu kass ümber palava pudru, kartsin et ei saa hakkama 🙂 Lõpuks võtsin julguse kokku ja läksin proovima. Läksin ja jäin. Aasta aega tagasi pidin Les Millsi pumbiga lõpparve tegema, kuna liikusin edasi Spartasse, mis vist on ainus Eesti spordiklubi, kus pole LM treeninguid, on selle asemel FitnessFx sari. Alustasin PumpFxis käimist, kuid see polnud siiski see. Muusikavalik kehvem ja ka harjutused kohati olid imelikumad. Jäi puudu sellest powerist, mille LM treeningutest (vahet polnud siis, kas selleks oli Attack, Combat või Balance) alati sain.
  Täna, vigastuse tõttu ja ka seetõttu, et pump mulle intensiivse loomu pärast eriti ei sobi (treeneri hinnang, mida ma ka 100% usun), olen kolinud üle jõusaali. Kuid baasteadmised tehnikast, kehatunnetus ja oskus anda endast 100% on siiski pärit Pumbist 🙂

  Meeldib

 3. Ma olen nüüd juba üle nelja aasta teinud, bodypump on vinge 🙂 Jah voolib lihaseid – kui trenniga alustasin, siis esimesi positiivseid muudatusi enda keha juures märkasin juba esimesel kuul, ning paar kuud hiljem juba massöör kiitis, et oi misked ilusad tugevad lihased. Lihtne on ka, isegi minusugune koordinatsioonitu saab edukalt hakkama 😀 Tõenäoliselt just tänu bodypumpile ei tea minagi enam, mis on seljavalu. Vahel on isegi nii, et trenni minnes on kuskil kehas mingi imelik valu, siis trennis üldse ei anna tunda ja pärast ka ei ole. Ei tähenda, et valuga trenni lähen tegema, ikka võtan mõistusega ja olen valmis alati pooleli jätma, kui valu peaks välja lööma, aga seni ei ole vaja pooleli jätta.
  Ja Sul on ikka vinge areng, supertubli. Ma ei ole rohkem kui nelja aastaga nii kaugele jõudnud. Aga selles asja võlu ongi, et asi on personaalne ja saab enda võimete järgi teha (kükki tegelt tahaks rohkemaga teha juba, aga mõned kuud tagasi proovisin raskust suurendada, aga ei jõudnud kangi turjale tõsta. Treenin ülakeha ja proovin ehk tulevikus uuesti).

  Meeldib

  1. Kui kükiloo kangi veel kuidagi turjale saab, siis pärast maha tõstes pean kogu aeg tähelepanelik olema, et seda endale otseses mõttes pähe ei pilla. 😀

   Meeldib

 4. Harrastasin ka mingi aeg pumpi. Viimasel ajal aga ei suutnud ma ei pulssi seal üles saada ega ka kalorikulu tekitada. No maksimaalselt 200 vist läks heal juhul. Ise pole üle 300 saanud ja see 300 vist tekkis ka mingis kavas, kui tuli stepipingile hüpata väljaastete loo ajal. 😀 Raskused pole sellised, et ei jõua teha. Täpselt piisavad, et kõik lood puhtalt ära teha ja lõpus ohkida, et küll oli raske 😀 Igatahes jah, mul neid seal tunnis ei kulu 😦 🙂

  Meeldib

  1. Väga väga veider. Vähest kalorikulu pole ma veel varem kuulnud… Peaks kohe uurima selle kohta. 🙂

   Meeldib

  2. Mul täpselt sama asi. Esimesed korrad oli kalorikulu 400 kcal kanti ja nüüd on nii 250-300.. Ja ei ole, et treeniks mugavustsoonis, sest raske on alati ja raskuseid lisan juurde..

   Meeldib

 5. Olin ka ca 5a tagasi korralik BP fänn. Kaifiisin iga nädal vähemalt 3 korda seda trenni. Aga kui vaikselt hakkasin jõusaali oma treeningutega üle kolima, siis ei pakkunud BP enam sellist pinget. Nüüd hiljem olen mõned korrad väiksest huvist pumpi uuesti teinud, aga sellest vanast tundest pole enam haisugi 😀 Meeldib nüüd ikka rohkem suurte raskustega lihaseid piinata 😛

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.