Tallink Maijooks (7 km)

Kirja pandud 20. mail 2021.

Maijooksul osalemise võimalus tekkis mul aprilli keskpaigas, kui selgus, et Maijooksu turunduse eest vastutav agentuur soovib taaskord kasutada 2018. aasta reklaamikampaania videosid ja fotosid, kus mind modelli/reklaamnäona kasutati. Üks osa minu töötasust olid taaskord tasuta osalused Linnajooksude sarja osavõistlustel ja lisaks loomulikult ka Maijooksul, kõik see nii mulle kui ka ühele kaaslasele. Niisiis tekkis mul võimalus jälle natuke mugavustsoonist välja tulla ja end 7-kilomeetrisel virtuaaljooksu distantsil veidike proovile panna.

Maikuu on mul tavapäraselt olnud töörindel rahulikum kuu, kus on võimalik isegi nädal-paar puhkust välja võtta. Kahjuks aga mitte sel aastal, sest toimumas on korraga nii palju asju, kus ka minu panus ja kompetents marjaks ära kulub. Veidike hullumeelne on kogu see kompott ja ootan juba nii väga suvist puhkuseperioodi juulis. 🙄 Lisaks ootas 15. mail mind ees COVID-19 vaktsineerimine 2. doosi Astra-Zeneca vaktsiiniga. Kuna 1. doosi järel märtsis oli mul paar päeva kõrvalmõjudest päris kehv olla ja võtsin pärast seda asju vaikses tempos, siis olin valmis, et pärast 2. doosi tuleb ka nädal-paar rahulikult võtta (õnneks oli 2. doos praktiliselt kõrvalmõjudevaba). Seega läksin oma Maijooksu virtuaaldistantsi läbima neljapäeva, 13. mai õhtul kell 21.30.

Taaskord polnud mul mitte mingeid eesmärke. 🤷🏻‍♀️ Plaan oli sarnane Maastikumaratoni virtuaaljooksuga: pulsikella väga palju ei vahi ja lähen liigutan end enesetunde järgi. Luban endale kiiremaid liigutusi kui tavaliselt, aga “hing paelaga kaelas” tunnet ei taha. Ilm oli imeliselt suvine, täiesti ideaalne üheks hiliseks jooksuringiks. Läksin oma lemmikule ringile läbi Supilinna, Supilinna spordipargi ja jõeäärsete kõnniteede. Teele sattus küll kaks valgusfoori, aga kuna mul mingit eesmärki polnud, siis neist oli mul üpris ükskõik.

Vaatamata hilisele kellaajale oli mul päris palju energiat ja muusika kõrvaklappides oli mõnus kaaslane. Esimesed kaks kilomeetrit tulid aegadega 6:50 ja 6:30, enesetunne oli igati hea. 🙂 Linnatänavad olid rahulikud, jõe paremkallas kesklinnast väljas samuti. 3. ja 4. kilomeeter kulgesid kergelt allamäge (Tähtvere tänav ja papliallee spordipargi juures) ja seal kasvas kiirus märkamatult, kilomeetriajad 6:10 ja 6:09.

Viies kilomeeter hakkas linna poole liikudes jälle kergelt ülesmäge kerima ja lisaks tuli ületada Kroonuaia sild. See sild on küll lühike, aga mul piisab praegu igast pisemast tõusust, et pulss tõuseks. Lasin tempo mõnusalt natuke allapoole (6:30) ja kulgesin aga edasi. 5 kilomeetrit pingutust on praegu minu jaoks juba päris suur asi.

Alates Delta majast oli jõeäärne tee paksult rahvast täis. Nagu laulupeo rongkäik. Igal juhul sai päris jooksuvõistluse emotsiooni kätte, omast arust suure hooga teistest inimestest muudkui mööda joostes. 😅 Tõele au andes tundubki 6 min/km tempo praegu nagu suuremat sorti kihutamine, kui oled pidanud varasemalt pikalt ainult kõndima ja alustasid sörkimist 8:30 tempost. Erinevus on märgatav, kuigi kunagi olid sellised tempod minu jaoks rahuliku jooksu tempod. Olid ajad!

See rahvast mööda laveerimine tõi aga kiireima kilomeetri ajaga 6:06. Veel viimane kilomeeter oli lõpuni minna ja ausalt öeldes siis juba tundsin, et olen täna tõesti pingutanud, eriti selle laveerimiskilomeetri järel. Veremaitset ei olnud, aga selline mõnus väss oli sees juba küll. Viimane kilomeeter viis mind veel üle Turu silla ja täpselt Turu tänava valgusfoori punase tule taga sai kellal 7,00 km täis.

Finiš! 🎉

Selleaastane Maijooks oli minu 100. spordisündmus. Päris kena kokkusattumus, et sajandaks sattus see võistlus, mida minu enda näoga reklaamitakse. 🙂 Sajanda jooksuvõistluseni on veel veidike minna, ilmselt jääb see juba järgmisesse aastasse. Loodetavasti on 100. jooksuvõistlus samuti midagi erilist.

Kokkuvõttes:

 • Aeg: 44:50
 • Distants: 7 km
 • Keskmine tempo: 6:24 min/km
 • Max tempo: 5:11 min/km
 • Keskmine pulss: 166 bpm
 • Max pulss: 179 bpm
 • Jooksu dünaamika:
  • Keskmine sammu tihedus: 169 spm
  • Keskmine sammu pikkus: 0,92 m
  • Vertikaalne ostsillatsioon: 8,9 cm
  • Keskmine puuteaeg maaga: 279 ms
  • Vasakul jalal olin 50,5% ajast ja paremal 49,5%

Üks kommentaar “Tallink Maijooks (7 km)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.