Odav, ent kvaliteetne spordipesu: võimalik või mitte?

* Postitus on sündinud koostöös e-poega Kena.ee.

3-11-2018-115

Ma mäletan seda päeva veel üpris hästi, kui ma ostsin oma elu esimese spordirinnahoidja. Oli 2013. aasta veebruarikuu, ma olin just alustanud järjekordset kaalulangetusteekonda ja liitunud oma tänase koduklubi ehk TÜASK Fitnessiklubiga. Käisin 3–4 korda nädalas rühmatrennis ja jõuasaalis kardimasinatel väntamas. Enamik inimesi spordiklubis kandsid korralikke trenniriideid, mina aga olin sinna ilmunud oma gümnaasiumiaegsete suvaliste dressipükste ja puuvillase T-särgiga, spordipesust rääkimata. 🙄

Olin 2. kursuse tudeng ja elasin väga kokkuhoidlikult. Ühel päeval sai mul kõrini nendest lohvakatest ja ebamugavatest riietest, läksin Tasku keskusesse ja ostsin oma esimesed trenniriideid: New Yorkerist ühe topi, Rademarist kõige soodsamad allahindlusega Nike retuusid ja odava Audimase spordirinnahoidja.

Riided riieteks, suurima erinevuse minu trennidesse tõi siiski spordirinnahoidja, millest ma enne esimest proovimist üldse puudust tunda ei osanud. See vana ja praeguseks mulle oma 3 numbrit liiga suur spordirinnahoidja on mul nostalgia mõttes tänaseni alles ning leiab kasutust remonditöödel. Alates sellest ajast on minu riidekappi kuulunud veel H&Mi ning Nike spordirinnahoidjad hinnasiltidega 10 eurost kuni ligi 50 euroni. Kuniks oktoobrikuuni, kui sain intrigeeriva võimaluse proovida spordirinnahoidjaid, mille hinnad algavad 3,5 eurost. Selliseid tooteid võib leida e-poest Kena.ee.

3-11-2018-133

Minu esimene mõte oli paratamatult see, et kuidas saab üks nii odav spordiriie olla mugav ja kvaliteetne? On see üldse võimalik? 🤔 Ühesõnaga: ma olin skeptiline. Minu jaoks on oluline, et spordihinnahoidja:

 1. toestaks rinda,
 2. oleks mugavast materjalist ja mugavate õmblustega,
 3. peaks kaua vastu,
 4. ei annaks pesus värvi
 5. ja viimaks näeks kena välja.

Surfasin Kena e-poes paaril õhtul ja viimaks valisin välja 4 eri mudelit 5 eri värvikombinatsioonis. Valida on seal väga mitme mudeli seas ja neid mudeleid on saadaval mitmes värvitoonis ja paaris suuruses. Mina kui tagasihoidliku A-korvi omanik jätsin kõik B- ja C-korvile mõeldud rinnahoidjad kohe kõrvale, sest kuigi need olid seal heade lõigetega, siis suurema korviga pole mul miskit peale hakata. Valisin lõiked, mis läbi aastate on mulle kõige paremini sobinud ehk tagant risti paeltega variandid. Seda lõiget eelistan nii spordirinnahoidjate, sporditoppide kui ka trikoode puhul.

Kui ma Kena.ee saadetise pakiautomaadist kätte sain, kaevusin kodus kohe paki sisse, harutasin kõik sildid pesu küljest lahti ja asusin tooteid uurima. Esmamulje oli üllatavalt hea: materjalid olid pehmed, eemaldatavad õhukesed rinnapadjad ei tundunud millegi poolest kehvemad kui mu Nike rinnahoidjal, värvid olid erksad ja vastasid e-poe piltidel nähtule. 👍🏻

Tellides tundsin veidi muret ka suuruste pärast. Kas mulle ikka mahuvad S suurused selga? 😕 Õnneks oli e-poes iga toote juures lahti kirjutatud, millisele rinnaalusele mõõdule iga suurus vastab ja need antud mõõdud pidasid ka paika. Kõik 5 rinnahoidjat olid parajad, ei liiga suured ega liiga väikesed. 🙂 Seljas nägid need ka kenad välja, olin lausa üllatavalt rahul. Eriti meeldisid halli ja rohelisega ning türkiis- ja tumesinisega mudel. Aga tõehetk saabub minu jaoks siiski toodet kasutades.

Kohe järgmise päeva trennis läks selga musta värvi tagant võrguga rinnahoidja. Sellel mudelil on taga kaks haakkinnitust. Välimuselt häiris vaid rinnapatjade värv: need on valged ja kipuvad külgedelt ja eest võrkosadest välja paistma. 🤔 Mina isiklikult kasutaks musta värvi patjasid ning vahetasingi ära musta ja halli rinnahoidjad sisud. 🤗 Võtsin eesmärgiks kogu trenni vältel tähelepanu pöörata sellele, kuidas rinnahoidja oma tööga hakkama saab, kas ta on mugav, kas märkan midagi ebameeldivat.

3-11-2018-1063-11-2018-1083-11-2018-101

Kui lõpuks trennist koju jõudsin, pidin pettumusega avastama, et olin täiesti unustanud oma enesetunnet uue riietuse osas jälgida. Sest ma lihtsalt ei tundnud mitte midagi ebamugavat või ebameeldivat! 😍 Rinnahoidja hoidis jooksmise ajal rinna ilusti fikseeritud, jõuharjutuste ajal ei olnud tunda mingit ebameeldivat kortsumist ega pitsitamist. Materjal oli mugav ja hingav.

Sama märkasin ka järgnevates trennides teisi rinnahoidjaid katsetades: lihtsalt mugav ja funktsionaalne riietusese. 🙂 Materjal ja lõige olid kindlasti parimad rohelise ja sinise tooniga rinnahoidjatel. Ma ütleks julgelt, et kõik need 5 Kena.ee rinnahoidjat olid mugavad kui mu mõlemad H&M-i rinnahoidjad, mis maksid vähemalt kaks korda rohkem (kuigi olid siiski odavamast hinnaklassist kui Nike jt).

3-11-2018-104

Jätkan kindlasti kõigi nende rinnahoidjate kasutamist, aga enim meeldisid siiski helehall koos rohelisega ja tumesinine koos erksinisega. Neid mudeleid on saadaval ka teistes värvikombinatsioonides. Must rinnahoidja oli samuti mulle meelepärane, aga ei jätnud nii kustumatut muljet kui eelmised kaks. Hall ja roosa teevad samuti oma töö kenasti ära ja värvid on ilusad, aga lõike poolest istusid teised mulle veidi paremini. Veidi suurema rinnaga naistele sobiksid need ilmselt natuke paremini.

Vastupidavuse osas ma veel väga palju öelda ei saa, sest ma pole neid rinnahoidjaid piisavalt kaua katsetanud. Küll aga olen neid kõiki vähemalt ühe korra pesnud, sest vahel peavad soodsad riided ilusana vastu vaid esimese pesuni. Esimesel korral pesin neid käsitsi, et näha selgelt, kas nad annavad värvi. Kuna pesen praktiliselt kogu musta pesu korraga ja vihkan käsipesu (rääkimata veel keemilisest puhastusest), siis ei saa mul olla garderoobis ühtegi eset, mis teise masinas üle värvib. Kahjuks andis roosa rinnahoidja päris palju värvi, aga katsetan veel mõned korrad. Ehk tohib seda pesta vaid täiesti külma veega? Teised rinnahoidjad viskan rahumeeli järgmisel korral pesumasinasse.

Kokkuvõttes: ma olin juba esmapilgul positiivselt üllatunud ning olen seda siiani. 🙂 Isiklikult plaanin Kena.ee poest tellida ka tavalist pesu, et see ära katsetada.

Kellel tekkis huvi Kena.ee spordirinnahoidjaid ise proovida, siis 6. kuni 13. novembrini on niigi suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega sporditoodetel mitmeid häid sooduspakkumisi, visake pilk peale SIINSamuti on Kena.ee Facebookis käimas auhinnamäng.

Kui oled ka Kena.ee poest midagi tellinud, siis jaga palun oma muljeid! 🤗

 

9 kommentaari “Odav, ent kvaliteetne spordipesu: võimalik või mitte?

 1. Oh, nii õigel hetkel! Olingi just mõtlemas uue sportrinnahoidja peale ja plaanisin homme minna ostuöö ajal poodi, et ei peaks täishinnana päris 50 € välja käima… nüüd ei lähegi, tellin hoopis sellelt lehelt ja proovin ära. 🙂

  Meeldib

   1. No nii Margit 🙂 Tellisin ka kohe kahed rinnahoidjad sealt. Olin enne valmis vaadanud märkimisväärselt kallimad aga testime sinu soovituse kohe ära 🙂

    Meeldib

 2. Nagu ma ise ka kirjutanud olen, siis olen sealt juba mitu aastat pesu tellinud. Kaks spordirinnahoidjat ja lukuga, mõnusad. Ja kõik ülejäänud need väikese pitsist äärega – mul on roosad, punane, sinised, tumesinine, must… Väga rahul ja kannn igapäevaselt kuivõrd ongi lihtsalt nii mugav, toetab piisavalt, ilus vaadata ja tavapoest õiget suurust leida väga raske,

  Meeldib

 3. Ma olen alati väga kahtlev niivõrd odavate toodete suhtes, eriti kui hinnavahe sarnaste toodetega on rohkem kui kümnekordne. Kuidas on võimalik nii odavalt riideid toota, kust saab nii odavalt kangast ja tööjõudu? Kuidas on võimalik neid tooteid niivõrd odavalt toota, pakendada ja transportida, et lõpphind Eesti tarbijale(!) on vaid mõned eurod? Väga sweatshopine lõhn on kõigel sellel küljes – anna andeks, ma tean, et koostöö ja sponsorlus ja kõik -, aga see ei ole õige värk siin. 😦

  Meeldib

  1. Ma arvan, et küsimus ei ole niivõrd tootmises (kuigi kindlasti osaliselt ka selles), vaid muudes osades, mis toote lõpphinda kujundavad. Näiteks mainitud 10x kallim spordirinnahoidja ei ole 10x kallim sellepärast, et tootmine oleks 10x eetilisem, töötajad saaks 10x rohkem palka ja nii edasi.

   Näiteks suurte brändide puhul (nagu Nike) peame arvestama seda, kui suure hulga hinnast moodustab: brändi oma nimi, mis hinnale julgelt kümneid ja kümneid eurosid lisab; (esindus)kaupluste üleval pidamine; see suur osa hinnast, mida tahavad vahelt saada kõik edasimüüjad (retailers); ilusad pakendid; uhked turundustegevused ja reklaamikampaaniad; ja nii edasi.

   Ma ei tea küll Kena.ee ärimudelit, aga kui näiteks ühe online pesupoe pidaja tellib kauba suure merekonteineriga mõnest arengumaa tehasest või isegi hulgimüüjalt (samuti tuleb suur osa Nike riietest alltöövõtjatelt Hiinas, Vietnamis, Tais, Indoneesias, Sri Lankal, Pakistanis ja Malaisias), neil toodetel ei ole uhket logo, mis hinda lisab, neile ei tehta vingeid müügikampaaniad ega panda külge ilusaid silte ja pakendeid ning kõige tähtsam: ei ole mitte mingit osa hinnast, mida retailer vahelt tahab saada, siis ongi võimalik hind kordades alla tuua.

   Muidugi ei saa ma välistada, et odaval tootel on “sweatshopine” lõhn juures, aga ma ei välistaks seda mitte ühegi mainstream rõivabrändi ühegi eseme puhul. Kui suur on tegelikult näiteks H&Mi, Zara, Nike, Primarki jne omahind, mis suuresti peegeldab, kuivõrd eetilised ja inimlikud on nö esimese lüli töötajate töötingimused?

   Ja kui minna veel kaugemale: mis võiks olla Eesti tarbijale kättesaadav eetiline spordirõivaste bränd? See on kohe päris huvitav teema.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.