Kõik on vana septembrikuus?

Öeldakse ju, et kõik on uus septembrikuus. Minu puhul see aga sellel aastal küll ei kehti. Täna on minu elu viimane 1. september. Vii-ma-ne! Enam kunagi ei tähenda 1. september minu jaoks seda, et algab järjekordne õppeaasta. Kuigi ühest küljest on see suur kergendus, teadmine, et koolistress saab ühel hetkel otsa, siis teisalt tekitab teadmatus eesootava eel omakorda stressi, muret ja ebakindlust. Ma arvan, et iga (üli)kooli lõpetav inimene teab seda tunnet. Kas ma saan hakkama? Mis minust saab? Kas ma olen piisavalt hea? Olen ma õigeid valikuid teinud? Leian ma sobiva töökoha? Kas kõik läheb ikka hästi? Noh, ilmselt on igaüks mingil eluetapil neid tundeid kogenud ja neid küsimusi küsinud. Ärge tulge ütlema, et ma nende tunnetega üksi olen. 😀

Seniks, kuni aga kool veel kestab, peaks suutma end kokku võtta. Päris raske on sellest vacation-mode’ist välja tulla ja asjalikuks hakata. Kuna juunis ja juulis tegelesin ma praktika ja tööga, siis august oli põhimõtteliselt mu ainus ‘päris’ puhkusekuu. Puhkuse ajal oli aga nii palju tegemisi ja sündmusi, et see aeg lausa sulas mul käest nagu või kuumas ahjus või mina suvisel jooksuvõistlusel. Juba ongi september. Sügis. Kätte on jõudnud aeg teha to-do liste, osta kirjatarbeid, nühkida loengusaali tooli, veeta õhtud ja enamasti ka nädalavahetused õpikute taga, vahel soovida oma õppematerjalid põlema panna, mõelda magistritööle (!!!), hakata seda tegema (oh god why) ning lisaks kõigele sellele kooliga seotud jamale leida aega meeldivamate tegevuste jaoks, et ikka inimeseks jääda. Ma tean, et kuigi praegu tundub, nagu lained hakkaks pea kohal kokku lööma, on minus piisavalt seda tahet ja jõudu, et kõigega lõpuks ikkagi hakkama saada. Peab olema. Tagasiteed pole.

Osa eelmise sügise materjalidest.
Osa eelmise sügise materjalidest.

Ahjaa, maratonini on jäänud 11 päeva ja mõned tunnid. Kuna lubasin, siis millalgi tuleb postitus maratonistrateegia kohta. Millal täpselt, ei oska ma praegu öelda. Kui suur kirjutamis- ja analüüsimistuhin peale tuleb, siis ilmub ka postitus. Lihtne. Lühidalt kokku võttes: minu taktika on lihtsalt kuidagi ellu jääda.

10 kommentaari “Kõik on vana septembrikuus?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.