Food Friday 10.01.2014

On Food Fridays I will tell you about everything I ate that day. No matter if it is a good day or not: you will see it all. 

IMG_1838_2 

Lunch: 3 PM

 • 1 oven roasted chicken thigh (about 140 grams)

 • 225 grams (half a pack) of frozen spinach

 • 5 grams of oil

 • 50 grams of butter

 • 45 grams of grated Estonian cheese

 • 80 grams of 10% cream

 • 65 grams of 5% cottage cheese

 • 1 clove of garlic

 • 60 grams of smoked whitefish

 • 20 grams of coconut oil

 

Nutritional information

 

 

 

All in total 7 grams of net carbs and pretty good macronutrient ratios. I’ve been eating only when I’m really physiologically hungry for the past 5 days and it’s working so well: I feel better and my need to snack has gone away totally. I’ve realised I’m usually not that hungry in the morning and don’t need breakfast. One big meal in the middle of day and sometimes a smaller meal in the evening is just fine. Also I’ve been craving coconut oil so I have eaten some every single day. It tastes just so good… And it’s good for me 🙂

I’ll be travelling for almost 3 weeks starting on Sunday (let’s home things don’t get bad in Bangkok, there’s going to be a big protest on Monday) so the next Food Friday will be published on the 31st of January. 

7 kommentaari “Food Friday 10.01.2014

 1. Hei, super tubli oled! Hakkasin täna su blogi uurima ja see LCHF tundub nii keeruline, just see lugemine, palju ja mida sisse sööd… Aga ma tahtin huvi pärast küsida küsimuse su selle postituse kohta (The story of how i got fat). Et see pilt, mis on sinust tehtud 2009. aastal Türgis, mis suurusnumbrit riideid sa siis kandsid? Mis suurust nüüd kannad?

  Meeldib

 2. Aitäh! Tegelikult LCHFis ei pea lugema mitte midagi ega kaaluma ega üles märkima. LCHF toimib niigi väga hästi. 🙂 Mina kaalusin ja mõõtsin toitu tükk aega, aga tegelikult tunnen end paremini, kui lasen ainult kehal otsustada (ehk söön siis, kui on nälga ja nii kaua, kuni kõht on täis) ega mõtle söögiaegade ja koguste peale. Ma arvan, et ma võisin sellel ajal olla suurus 42–44 (ja L). Praegu olen enamasti nr 38 ja S–M.

  Meeldib

  1. No igatahes arvestada, et sa oled minust 1-2 cm lühem ja kaalusid kunagi pea sama palju kui mina, oled sa nii suur inspiratsioon mulle hetkel 😀 Ma nüüd hakkasin uurima seda lehte, mis sul esimeses postituses oli. Kas ma saan tõesti õigesti aru, et toitumise poole pealt on oluline hoida kõvasti tagasi süsivesikutega (leib, pasta jne?) aga rasvaseid toite (nt grillkana) võib tõesti süüa? Kuidas sa arvestasid välja omale miinimum süsivesikute koguse? Ning kas pead/pidasid kinni kindlast kalorihulgast, millest üle ei söö? Või kuidas sul see oli?

   Meeldib

  2. Lähtugi sellest Diet Doctori lehest! See on kõige parem allikas alustamiseks :)Jäta ära kõik teravilja, tärklist ja suhkrut sisaldavad asjad ning hoia tagasi maa-aluste juurviljadega. Piimatooted võivad samuti mõnedel kaalulanguse kinni panna, nendega olen ma ka nüüd ettevaatlik (ei söö sadade grammide kaupa neid). Rasvaseid toite lausa peabki sööma. Kusjuures grillkana on suhteliselt väherasvane variant lihadest, valgu-rasva suhe on kanalihal selline, et on mõte sinna rasva (nt koorekastme, isetehtud majoneesi, või jms näol) juurde süüa. Mina lähtusin low-carb ringkondades palju levinud 20 grammi kogusest, aga ma väga väga väga sügavalt soovitan LCHFi alustades MITTE LUGEDA mitte midagi. Lähtu reeglist, et sööd toiduained, milles pole üle 5 g SV 100 g toote kohta ja sa võtad ilusti kaalust alla, olen selles päris kindel. Mina tegin ka niimoodi alguses.Kalorid soovitan sul samuti unustada. Mina olen endale nende lugemisega karuteene teinud: liialt stressi, põdemist, mitte enda keha arvestamist. Nüüd on vahel päris raske pihta saada, millal on kõht tühi ja kui palju peaks sööma. Enam ma kalorihulgast kinni ei pea, alates sellest aastast. Tunnen end paremini, kui ei kaalu toitu ega loe kaloreid. Saan vaikselt normaalse inimese tunde tagasi, kes sööb siis, kui on näljane ja nii palju, kui kõht on meeldivalt täis (mitte kurguauguni täis topitud!). Vahel jäi kaloreid arvestades kõht tühjaks, teinekord aga sõin üle, kuna “norm lubas”. Halb tee.Soovitan sul VÄGA mitte lugeda kaloreid, mitte lugeda ka süsivesikuid (vb ainult siis, kui kaal enam ei lange) ja lihtsalt jälgida 3 reeglit:1. toiduaine SV sisaldus olgu alla 5 g 100 g toote kohta;2. söö siis, kui kõht on tühi;3. söö niikaua, kuni nälg on rahuldatud.Tegelikult pole LCHF üldse nii keeruline, kui harjud neid toite tegema. Varsti leiad omad lemmiktoiduained, mis sobivad, ja siis on juba kerge nendest sööke kokku miksida :)EDU!

   Meeldib

  3. Tegin just köögis kiire ülevaatuse ja lihtsalt suu lahti vaatasin, kui palju süsivesikuid mõnedes toiduainetes on, näiteks kaerahelvestes süsivesikuid 100 grammi kohta 72,3 grammi. Mul jäi suu lahti kui nägin seda numbrit! :DAitäh ja edu ka sulle edaspidiseks! 🙂

   Meeldib

  4. Teraviljad on just eriti süsivesikurikkad. Soovitan enamiku oma süsivesikutest saada siiski maapealsetest köögiviljadest 🙂 Anna kindlasti kunagi teada, kuidas su LCHF läheb 🙂

   Meeldib

  5. Kindlasti annan teada, kuidas mul läheb. Ja ilmselt küsin aeg-ajalt sinult jälle midagi, kui iseseisvalt vastust ei leia 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.