Kodublogi dilemmad ehk nagu kits kahe heinakuhja vahel

Kodublogi (remondiblogi, ehitusblogi, planeerimisblogi… seda võiks mitut moodi nimetada) on kuidagi vaikseks jäänud. Kui vahetult pärast korteri ostu oli remondipostitustele alati rohkelt tagasisidet, siis nüüd on lugejad pigem passiivseks jäänud. Mina muidugi ootan tagasisidet, kuid mõistan, et sellel passiivsusel on vägagi objektiivsed põhjused ja ega kedagi väevõimuga kaasa rääkima sundida ei saa. Kui teema ei kõneta, on publik vait – nii see kord juba käib.

Ühelt poolt on asi kindlasti selles, et paljud teist on minu lugusid enne siin ilmumist juba Postimehe vahendusel lugenud, kuna seal ilmuvad nad alati vähemalt nädal aega enne. Sellised on lihtsalt meie kokkulepitud tingimused. Kui need veidi hiljem siin ilmuvad, ei tee püsilugejad neid enam lahtigi. Vähemalt osad. See on täitsa mõistetav: mina ka ei viitsiks sama juttu kaks korda lugeda.

Teiselt poolt on väga tore see, et tänu Postimehega koostööle pean ma 2–4 artiklit kuus kirjutama – see on meie kokkulepe, mida ma järjepidevalt täitnud olen. Ega toimetaja mind kunagi tagant kiirusta, aga kui olen lubanud, tuleb sellest kinni pidada. 🙂 Vahel saavad minu lood küll clickbait pealkirjad, aga selle muutmine pole minu võimuses: minu enda pandud pealkirjadega oleks mind ilmselt juba “lahti lastud”, sest keskmine lugeja uudisteportaalis kahjuks “igavale” pealkirjale ei kliki. See on see natuke kurb reaalsus.

Vahepeal tuleb mul neljapäeva õhtuti ikka kõvasti pead murda, millest järgmisena kirjutada, kuid lihtsalt niisama mingit artiklit kokku vorpinud ma siiski ei ole. Kui ma vähemalt üle nädala Postimehele ei kirjutaks, ilmuks neid kodublogi asju ilmselt siin üle mitme kuu, siis kui midagi jälle valmis saab. Aga võib-olla minu püsilugejad hoopis seda eelistakski? 🤔 Kvantiteet vs kvaliteet… Siiani olen alati teemasid leidnud, sest minu peas toimub pidevalt järgmiste ja ülejärgmiste etappide planeerimine. Läbimõeldud plaanid on iseehitamise A ja O. Lihtsalt panotamine lõpeb tihti sellega, et ikka tuleb midagi ringi teha. Been there, done that…

Kuna remont liigub meil veidi vaevalises tempos, siis pole mul alati nö toimumispaigalt midagi raporteerida: kes see ikka viitsib nädalate kaupa lugeda sellest, panime OSB põrandale, villatasime põrandat/seinu/lage, vedasime elektrijuhtmeid ühest kohast teise või pahteldasime seinu? Või siiski? See kordub ju igas toas täpselt samamoodi. Sellest kõigest olen ma juba 2017. aastal detailsemalt kirjutanud ning minu enda jaoks pole mõtet mitu korda sellest pikalt jahuda. Mainin seda paari lõiguga üle mingi aja, millega vahepeal tegelenud oleme ja millises seisus objekt on, ning räägin pigem planeerimisest, mingitest nõuannetest ja muust sellisest, mis teistele isetegijatele abiks võib olla. Kui mina olen millegi üle nädalaid pead murdnud või lõputult materjale uurinud, siis võiks teistele ju asja kergemaks teha. 🙂 Aga kas see lugejat päriselt huvitab: ei tea. Kas teid huvitab?

Loomulikult tahaks ma juba näidata neid põnevamaid faase, kui midagi jälle täitsa valmis saab või ehk isegi mingit sisekujundust või mööblit näidata saaks, aga see meie ümberehitus lihtsalt ei liigu nii tempokalt edasi, et iga kuu midagi suurt presenteerida oleks. Kaugeltki mitte. Vannitoa remont võttis meil üle poole aasta aega. Kuidas need teised instagrammerid ja blogijad sama ajaga terved majad nullist valmis saavad: mul tõesti pole halli aimugi. 😃 Ma üritan mitte meid teistega võrrelda, sest iga objekt on erinev, samuti on erinevad käes olevad ressursid, eelkõige raha ja aeg ja abijõud.

Pika jutu kokkuvõtteks…

Ma tahaks nüüd teilt küsida ausat tagasisidet, sest vahel ikka öeldakse, et ma võiks kodu teemadel tihemini kirjutada, aga ma pole päris kindel, mida täpselt te minult ootate. Ma luban, et ma ei solvu. 🙂

Esiteks. Kas teid häirib , et kodublogi postitused ilmuvad enne Postimehes ja väikese viivitusega siin? Oma ise tunnen, et Postimehesse kirjutamine veidike muudab minu kirjutamisstiili, kuna seal räägin ma palju laiema publikuga ning pean mingitest asjadest põhjalikumalt kirjutama või ennast kordama, kui siin seda vaja oleks.

Teiseks. Millised teemad teid päriselt huvitavad: mis võiks olla või olemata olla? Planeerimise postitused? “Panime villa ja pahteldasime kipsi”? Ainult need postitused, kui midagi valmis saab ja on ilusaid fotosid näidata?

Kolmandaks. Kas on midagi, millest ma üldse kirjutanud ei ole, aga te tahaksite lugeda?

Viimaks. Kui kodublogi on ennast ammendanud – minu jaoks on kogu see remont end pidevalt ammendanud, sest 2 aastat hakkab täis tiksuma ja valmis on ikka liiga vähe 😅  – siis võite ka sellest ausalt teada anda. Ehk tuleks kodublogi hoopis kuskile mujale ümber kolida, sellest blogist eraldi veebilehele, et vaid tõsised huvilised ja mina ise saaks seal vahel lugemas käia?

Vot sellised mõtted seekord kodublogi teemadel. Tahtsin selle mõtte lühidalt oma valgustuseteemalise postituse ees ühe lõiguga kokku võtta, aga läks nii pikaks, et tuli terve eraldi postitus. Eks see blogimisest blogimine üks tänamatu töö ole, aga nüüd on see tehtud ja teile sõna antud. 🙂 Suuresti kirjutan ma seda rubriiki siin ainult iseenda jaoks, sest tõele au andes on see mälu vahepeal nii lühike, et tulen ja loen ise vanu postitusi, et aru saada, millega ühe või teise tööga alustasime või miks üht või teist asja just sedaviisi planeeritud sai. Samal ajal ma siiski sooviks, et teil oleks soovi teemas kaasa rääkida ning mõttega meie teel kaasas käia. Ehk siis: palun öelge oma sõna sekka. 

8 kommentaari “Kodublogi dilemmad ehk nagu kits kahe heinakuhja vahel

 1. Mulle need kodupostitused väga meeldivad, kuna üritame muu elu kõrvalt maakodu elatavaks teha. Võrreldes Sinu tempoga oleme me ikka megaaeglased – kümme aastat pärast alustamist on seal kõik veel väga-väga pooleli 😀
  Ma loen vist enamati Postimehest ära, kui link facebookis silma jääb. Vahel magan maha, siis vaatan siit.
  Ma loen kõik huviga läbi, aga kõige rohkem lähevad korda ausad lood sellest, mida oleks tahtnud teisiti teha või mis muudatusi tuli jooksvalt teha ja miks – eks ikka sellepärast, et saaks egoistlikult teiste vigadest õppida 🙂 Väga hindan ka põhjalikke ülevaateid planeerimispostitustes.
  Millest võiksid veel kirjutada? Sellest, kuidas vahel on kogu sellest remondist kopp räigelt ees 😀

  Meeldib

 2. Mina loen ka Postimehest ja isegi jui tekib mõni küsimus või mõte, siis see kipub enne ununema kui postitus siia jõuab.

  Mulle tunduvad need Postimehe postitused vahel liiga “klanitud”. Su tavapärastes postitustes on rohkem sind ennast ja seega jääb vahetu olemisest veidi puudu (olgugi, et me oleme kohtunud põgusalt, siis on mul ainult blogi põhjal ettekujutus sinust ja see tundub vahetum kui postimehe artiklite kaudu tekkinud pilt).

  Üldiselt meeldivad mulle kodupostitused siiski väga ja elan edusammudele kaasa. Minu arust olete hr Jooksjaga väga tublid.

  Kokkuvõtvalt, eelistaks lühemaid ja vahetumaid postitusi kui need ainult blogis ilmuvad aga kui postimehega tehtud diil on hea, siis jätkan ka pikemate ja laiemale hulgale kirjutatud postituste lugemisega ikka edasi.

  Jõudu!

  Meeldib

  1. Eks seda oligi arvata: Postimehes minu lugejad kommenteerima ei kipu ja selleks ajaks, kui lugu siia jõuab, on mõtted ammu meelest läinud.

   Sul on õigus: nad ongi klanitud. Paratamatus on see, et aeg-ajalt seal Postimehes ikka satub neid kommentaare, mis on nii norivad ja nokkivad, et isegi kui see mind eriti ei häiri, siis kuskil alateadvuses kirjutad edaspidi põhjalikumalt ja “silud” teksti korralikult üle, et kõik oleks hästi korrektne ja selgelt mõistetav ka neile, kes pidevalt ei loe ja seega meie asjadest eriti ei tea. Ma küll üritan ikka klinimise filtrita kirjutada, aga peaks sellele rohkem rõhku panema.

   Tegelikult on mu kokkulepe Postimehega tehtud samuti lühemate lugude peale, lihtsalt ma ei suuda kunagi kokkulepitud tähemärkide arvus püsida ja lähen sellest vähemalt 2x üle. 😅 Ega see diil mind rikkaks ei tee, aga praegu kulub iga lisakopikas vägagi marjaks ära.

   Meeldib

 3. Tere.
  Mina avastasin sinu blogi, nähes imeilusaid vannitoa pilte ja siis sattusin postimehest lugema. Postimehe kodurubriiki satun harva ja käin nüüd ikka siit lehelt kiikamas, kas on midagi ilmunud. Ja mõtlen alati miks sa nii vähe kirjutad. Mulle alati meeldib lugeda kui on välja toodud seinavärvi tooni koodid ja kuskohast on midagi täpsemalt ostetud. Ootan väga postitusi lihtsalt mõtetest kuidas millist tuba sisustada, kujundada soovid. Juures võiksid olla inspiratsiooni pildid ehk ka tooted kusagilt veebilehelt. Huvitavad väga internetipoed ja sealsed leiud. Ise näiteks tellin: granit.com, mywhitecountryhouse, finenordic. Tore oleks lugeda sinu lemmikutest.

  Meeldib

  1. Tegelikult ma väga vähe ei kirjutagi, lihtsalt jamps on see, et vahepeal unustan pärast PM ilmumist need lood siia ka lisada. Pean endale selles osas mingi parema süsteemi looma. 2 korda kuus iseenesest ei ole väga vähe: kui remont liigub aeglaselt, siis kahjuks pole tihemini midagi kirjutada. Väga muidugi tahaks, et iga nädal midagi valmis saaks. 😅

   Olen püüdnud ka alati kirjutada toonidest, materjalidest ja sisustusest koos kogu vajaliku lisainfoga. Näiteks magamistoa (SIIN, SIIN) postitustes ja vannitoa (SIIN) postituses on see kõik välja toodud. Tore, et need pisidetailid teistele ka huvi pakuvad – teen nii siis ka edaspidi, kui jälle midagi rohkem näidata on kui kips, vill ja OSB.

   Kujunduse osas olen ka kirjutanud, aga juba üpris ammu. Olen teinud rohkelt ka igasuguseid 3D jooniseid juurde (selles postituses). Inspiratsioonipiltidega (nt Pinterestist jm) on natuke keeruline, sest Postimehes ma neid näidata ei saa: autoriõigused tulevad mängu, kuna tegu on ärilise kasutusega. Saan kasutada ainult enda fotosid või pildipankade materjali.

   Sisustuspoodide osas olen hetkel veel üpris rumal, põhiline mööbel on tulnud meil Ikeast, on ise tehtud või vanast uus renoveeritud. Eks seda juttu tuleb ka siis rohkem, kui ehitus läbi saab ning algab sisustamine. Norras käies leidsin sellised toredad poed nagu Ting, Sma Ting, Illums Bolighus, Granit(mida ka sina mainisid) ja Sostrene Grene.

   Meeldib

 4. Ma su blogis ainult kodupostitusi loengi. Ja kuna ma tellisin uued postitused meilile ja sinna tuleb täistekst, siis põhimõtteliselt sealt loengi. Kui on sõna sekka öelda, siis ikka kirjutan. Imestasin su viimast valgustuse postitust – sa oled ikka ekstrapõhjalik 👍👍! Me valisime valgusteid küll rohkem välimuse järgi aga kuskil otseselt pime ei ole, st meile meeldib. Mõtlesime vaid sellele, et oleks nii tugev üldvalgustus kui ka hubasem variant. Meil ka venib kohutavalt. Kööki oleme vahelduva eduga aasta aega juba teinud. Nüüd veel pisiasjad jäänud. Need kes aastaga valmis teevad, ei tee ise, vaid lasevad teha.

  Meeldib

  1. Kuna meil magamistoa üldvalgustus sai natuke liiga pime – sai lihtsalt tunde järgi valitud ja tundus, et rohkem valgusteid laes on juba liig – siis teiste tubade valgustuse planeerimisel lihtsalt pidin rohkem uurima ja puurima. Õnneks magamistoas on lisaks öölambid ja just täna said paika ka garderoobi kapi uste kohale lambid, seega nüüd küll enam pime olla ei saa mitte kuidagi. 🙂 Mul on mingi imelik konks, et kui riidesse panen, siis tahaks ikka lõpuks näha end korraliku valgusega ja täispikkuses peeglist. Hubasem variant kindlasti peab ka olema ja selle õnneks lahendavad öölambid kenasti ära.

   Te olete ikka nii tublid, sest te ju ehitasite ise terve maja! See meie 67 ruutu kõlab nagu käkitegu teie projekti kõrval.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.