Eesti Blogiauhinnad 2015: parimad tunnustatud

Eile said need kauaoodatud ja paljuräägitud auhinnad siis lõpuks omanikeni toimetatud. Räägin kõigest natuke lähemalt. 🙂

IMG_4277
Punast vaipa polnud, aga punane sein oli. 🙂 Foto: Sally Lepik

Vähe on neid päevi, kus ma viitsin küüsi lakkida, meiki teha, juuksed ilusaks seada (aitäh, Relika!) ja midagi viisakamat selga panna. Ma ei kannagi iga päev trenniriideid. Say whaaat? :O Aga neljapäev oli see päev, sest kui on oht, et pildid kuskile laiemasse meediasse levivad, siis pidi ju ennast inimeseks tegema. 😀 Tagasihoidlik ja lihtne välimus oli minu valik.

Tartust Tallinnasse pidin loksuma bussiga. Õnneks sõbrannal oli ka Tallinna asja ja saime koos sõita ja jutustada. Alles bussist väljudes märkasin, et kaalu- ja trenniblogijad Karmen ja Merlin olid sama bussi peal. Vähemalt oli Tartu Blogiauhindadel ilusti ja sportlikult esindatud. Tallinna Bussijaamas sain kokku Sally‘ga, kes on ka Tartust, aga pidi juba varem linnas asju ajama. Vähemalt sain kellegagi koos minna ning juttu ajada.

Üritusele saabusime üsna varakult kella 18 paiku, olime kindlasti esimeste seas. Vaikselt hakkas rahvas kogunema ning elu käima. Õhtu lõpuks oli rahvast rohkem, kui mina oodanud ja arvanud olin. Kuna ma ei loe väga paljusid blogisid, siis enamikku neist ma siiski ei tundnud. Küll aga sain kokku Laura ja Sandraga. 🙂 Söögid-joogid olid maitsvad, atmosfäär mõnus, minu poolt sellele kohe suur like. Kui söök on hea, siis see on suur pluss. 

Head asjad tulevad Tartust. ;) By Marimell FOTO
Head asjad tulevad Tartust. 😉 By Marimell FOTO

Nende auhindade jagamisega läks aga kuidagi väga kaua aega. Ausalt öeldes jõudis meil vahepeal isegi natuke igav hakata. Kuna ma üldiselt ei ole selliste ürituste tüüpi inimene ning pealekauba veel omajagu tagasihoidlik ja kinnine, siis polegi siin midagi väga imestada. Kui ma nüüd ei eksi, siis esimesed 4 auhinda anti välja kella 20 paiku. Ainult neli! Seal oli veel miljon kingitust ootamas… Meil tekkis juba hirm, et niimoodi me ei jõuagi viimase Tartu bussi peale. Mina olin Tartu blogijate sekretär ning esimesena võtsin vastu Henry auhinna. Tema isablogi sai parima Meediablogi auhinna. Ženja Fokin üritas meist seal mingit Elu24 lugu tekitada. 😀 Üldse olid need Ženja intervjuud blogijate ja mitteblogijatega paiguti natuke imelikud. Aga tuju hoidis ta üleval ja rahva koos. 🙂

Ženja Fokin Mallukaga intervjuud tegemas. By Marimell FOTO
Ženja Fokin Mallukaga intervjuud tegemas. By Marimell FOTO
Mari-Leen ehk pool Marimelli TV3-le intekat andmas. By Marimell FOTO
Mari-Leen ehk pool Marimelli TV3-le intekat andmas. Täna Seitsmestes Uudistes! By Marimell FOTO

Eriti üllatav oli meie jaoks see, et Mallukas teadis, kes on Sally, ja oli isegi tema blogi lugenud. Minust ilmselgelt ei teadnud ta midagi. 😀 Igal juhul päris vinge, kui Eesti loetuim blogija ka väiksemaid tegijad teab. Vahepeal esines veel Elisa Kolk ja edasi asuti järgmise osa auhindade juurde. Ühe jutiga ja väga ruttu said kõik ülejäänud auhinnad jagatud. Natuke tekkis see efekt, et auhindade jagamine kadus kuidagi üldise jutuvada ja melu sisse ära, ja natuke tekitas segadust ka see, et ei jagatud järjest välja iga kategooria top3, vaid iga blogija sai kõik oma auhinnad korraga kätte. Samas: nii oli võib-olla mugavam. Muidu oleks Mallukas pidanud igas kategoorias lavale ronima ning Briti video kogu aeg jooksma. 

Elisa Kolk. By Marimell FOTO
Elisa Kolk. By Marimell FOTO

Räägin siis lähemalt oma kategooriast.

Eesti parim spordiblogi 2015 on Fitloora. Tema hiljutist külalispostitust minu blogis saab lugeda SIIN. Ennustasin teda esimese kahe sekka koos Pulleritsuga, seega oli minu ennustus täitsa täppi.

2. koha sai teadvustamisel me Sally’ga aga lausa kiljusime rõõmust, sest selle koha sai ei keegi teine muu kui meie armas Heidi! 🙂 Heidi pole küll enam väga kaua bloginud ning seega ei reklaaminud seda hääletust kuskil, aga sai auväärse 2. koha. Selle üle olin ma väga väga rõõmus. Küll tal on ikka alles ustavad lugejad. Minu ülesanne oli taaskord auhind vastu võtta. 

3. koha sai Costany. Mina teadsin, et tegu on ühe populaarse ilublogiga. Kodus uurisin ja puurisin ja leidsin lõpuks tema blogist siiski ka mõned kaalulangetamisest rääkivad postitused. Lisaks peab Triinu Liis kinnist Facebooki gruppi CostanyFitness.

Igal juhul: kui auhinnad jagatud said, hakkasime meie bussijaama poole tagasi kiirustama. Imekombel oli neljapäeva õhtul kell 23 Tallinn-Tartu buss pilgeni rahvast täis. 3 tundi bussis tundus venis ikka korralikult. Kell 2 jõudsime Tartu bussijaama, kust ma veel ligikaudu 2 km jalgsi koju kõmpima pidin. Lisaks oma käekotile ja muu kraami kotile oli mul kaasas 4 kinkekotti auhindadega, mis olid päris rasked, ning Henry’le saadetud kingikast, mis õnneks oli kerge, aga liiga suurte mõõtmetega. Kui ma koju jõudsin, polnud sõrmedes enam verevarustusest jälgegi. 😀

Öösel ilmusid bestblog.ee kodulehele ametlikud tulemused. Neid saate vaadata SIIT. Selgituseks siis nii palju, et iga IP-aadressi ehk inimese kohta läks lõpuks arvesse ainult üks hääl. Spordiblogide hulgas sain mina 5. koha, minust ettepoole jäi veel Priit Pullerits, keda mina klikkide arvu ja kommentaaride rohkuse põhjal tegelikult esimeseks või teiseks ennustasin. Tahan öelda SUUR AITÄH kõigile, kes minu nomineerisid ja minu poolt hääletasid. Tore on teada, et kellelegi see minu südame ja hingega peetud bloginurgake korda läheb. 🙂

Eks mõningate detailide, reeglite, auhinnasaajate ja kohtade üle võiks teoreetiliselt vinguda, siis ma seda siin siiski tegema ei hakka. Kokkuvõttes on tore, et keegi võttis vaevaks oma vabast ajast sellist üritust korraldada ning blogijaid üle Eesti kokku tuua.

Sally ja Lauraga ehk osa Tartu punti. By Marimell FOTO
Sally ja Lauraga ehk osa Tartu punti. By Marimell FOTO

15 kommentaari “Eesti Blogiauhinnad 2015: parimad tunnustatud

 1. Hääletasin samuti sinu poolt ning kiidan su ilu! Nõustun vägagi viimase lõiguga, kritiseerida võiks, aga loodetavasti saab siit hoo sisse iga-aastane Eesti blogiauhindade jagamine ning kõigil on motivatsiooni rohkem pingutada.
  Kõike head sulle 🙂

  Meeldib

 2. + oleks ennustanud sulle 3. kohta, aga 5. on ka väga hea, kindlasti saad nüüd lugejaid juurde. Palju õnne! 🙂

  Meeldib

  1. Aitäh! Eks need lugejate ja klikkide arvud pole minu jaoks üldse nii olulised. Raha ma ju sellega ei teeni. 🙂 Mulle on oluline, et siin on koos toredad ja aktiivsed inimesed, kes pisike mõnusa kogukonna loovad. Ja nii on ka. Mul on vedanud toredate lugejatega. Eriti tore, kui sõna võtate. 🙂

   Meeldib

 3. Tead, ma eile pool õhtut refreshisin neid hashtage ja hoidsin facebookis silma peal ehk siis ma pean ära mainima, et sa olid mu meelest üks kaunemaid ja säravamaid kohalolijaid. Ja seda olen ka AMMU tahtnud öelda, et sa tundud niiii positiivne ja armas inimene. Silmadest peegeldub 🙂

  Meeldib

  1. Aitäh! Nii armas kommentaar. 🙂 Sinu blogi edu üle olin väga rõõmus. Kuigi ma tavaliselt pere ja beebi teemalisi blogisid väga ei loe, siis sinu hea väljendusoskus ning suurepärased fotod ja down-to-earth suhtumine toob mind alati lugema.

   Meeldib

 4. Nõustun eelnevate kommentaaridega, et Sa nägid tõesti kaunis välja, ilu on Sulle ikka kuhjaga antud. Minu hääl läks igatahes ka Sinu blogile ;).

  Jätka samas vaimus!

  Meeldib

  1. Eh, mis stiilne… Lihtsalt natuke pidulikum kui tavaliselt. 🙂 Aga aitäh, sellist kommentaari pole ma kunagi varem saanud. 😀

   Meeldib

 5. Tahtsin just sama kirjutada, kurb, et Heidi ei blogi enam ja Elari sama moodi:( ja sinu toidupäevikut jälle ei ole 😉

  Meeldib

  1. Ei ole jah. Oli süsikate laadimispäev ja kuna neljapäev venis nii pikaks, siis reede hommikul pooluimasena ma unustasin esimesest toidust pilti teha ja nii ta läks. Sõin lihtsalt palju süsikaid, ei miskit erilist.
   Üldse on mul viimasel ajal tunne, et mul on nii tavainimese menüü ja kedagi nagunii ei huvita. Mid ennast veel vähem. Aga kui nõudlust on, eks ma võin siis neid teha ka. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.