Rühmatrennid

Igal nädalal ilmub minu blogis postitus nimega Workout Week, kus ma tutvustan oma nädala treeninguid, häid ja halbu hetki ja kõike muud trenniteemalist. Neid postitusi saad lugeda siit.

Järgnevalt saad lugeda lühikokkuvõtteid rühmatrennidest, mida harrastan praegu või olen harrastanud varem.


Jooks Jõud Venitus

alates veebruar 2014

10-09-17-1044
Osake pundist. SEB Tallinna Maraton 2017

Lemmik rühmatrenn nr 1. See trenn sisaldab jooksmist, erinevaid lihasharjutusi väiksemates gruppides, intervallide jooksmist ja venitamist. Hea ettevalmistus rahvaspordiüritusteks ning vastupidavuse ja võhma arendamiseks. Kiiruse ja intensiivsuse saab igaüks valida personaalselt ning treener suhtub igasse osalisse pühendumisega. Seal sai alguse minu päris “jooksjakarjäär”. Lisaks on sealsed inimesed omaette väärtus! 🙂


LesMills BodyPump

alates september 2013

Minu lemmik rühmatrenn nr 2. BodyPumpi treening kestab ligikaudu tund aega ja sisaldab kaheksat erinevale lihasgrupile keskenduvat lugu ning lisaks veel soojendus- ja venituslugu. 8 põhilugu on:

1. Kükid. Suunatud jalgade treenimisele, põhirõhk on asetatud reie esiküljele ja istmikule. Kükiloos kasutatakse kogu tunni raskeimat kangi.

2. Rind. Selles loos lamatakse selili stepipingil ning tehakse erinevaid harjutusi kangi või vabade raskustega. Mõnes programmis kasutatakse ka kätekõverdusi.

3. Selg. Seljaloos on olenevalt programmist kasutusel väga palju erinevaid harjutusi: jõutõmbed, seljatõmbed ning üles surumised.

4. Triitseps. Esimene väiksemale lihasgrupile keskenduv lugu. Harjutusi sooritatakse kergema kangiga kui eelmistel lugudes, kas soojendusraskuse või veidi suurema kangiga. Kasutusel võivad olla triitsepsi kätekõverdused, prantsuse jm surumised, hantlid jm.

5. Biitseps.  Triitsepsi treeningule järgneb vastaslihasgrupp ehk biitseps, kus sooritatakse harjutusi kangi ja / või vabade raskustega.

6. Väljaasted. Jalgade treenimisel lisatakse kangile raskust, näiteks on väljaastetes tihti kasutusel rinnaloo raskus. See lugu võib sisaldada ka kükke, kuid enamasti treenitakse väljaastetega istmikku ja reisi. Vahel sooritatakse väljaasteid kangiga, vahel aga ilma kangita ja hüppega. Kasutada saab ka vabu raskuseid.

7. Õlad. Enamasti sooritatakse õlalugu soojendusraskusega, lisaks vabad raskused. Tihti algab õlalugu kätekõverdustega, hiljem lisanduvad õlatõmbed ja / või üles surumised raskuste või kangiga.

8. Kõht. Tavaliselt sooritatakse kõhulugu lisaraskuseid kasutamata. Kasutusel on erinevad istesse tõusu versioonid ja plangud kerelihaste tugevdamiseks.

Allikas: Wikipedia


Jõutreening

Alates veebruar 2013

Lunch-Hour-Workouts

The-Plank-Exercise

Mõistega “jõutreening” võetakse kokku igasugune lihastreening. Minu spordiklubis pakutakse mitmeid taolisi trenne: jõutreening, funktsionaalne treening, Kõht Selg jm. Mõnede harjutuste puhul kasutatakse vaid oma keharaskust, kuid osades ka hantleid, bosupalle, suuri treeningpalle, stepipinke, kange, vabaraskuseid ja muud. Harjutused vahelduvad tundide kaupa.


Zumba

jaanuar 2013–august 2014

zumba

Zumba® on vaheldust ja mõnusat treeningut pakkuv tantsuline fitnessprogramm, mis on üles ehitatud ladina-ameerika tantsudele nagu merengue, salsa, cumbia, reggaeton, samba jne. Igas tunnis kõlab ~15 lugu.
See tund sobib KÕIGILE, kaasa arvatud neile, kes varem pole tantsu või aeroobikaga kokku puutunud. Tundi on oodatud ka mehed!
Zumba® tundi harrastab iga nädal ligi 5 miljonit inimest juba 75 riigis, kes kõik treenivad hüüdlause järgi „Ditch the workout, join the Party!“

Allikas: TYSK


Strippaeroobika

veebruar 2013 – märts 2014

striptease-aerobics-main

Strippaeroobika on meeletult lõbus ja vahva tantsulise aeroobika tund. Lisab enesekindlust, parema rühi, treenib hästi kõhulihaseid ja paneb puusad liikuma. Sammukombinatsioonid on valdavalt lihtsad ja sobilikud algajale. Enda keha tundma õppimine on selle tunni suur eelis. NB! Poste ei kasutata! 😉


Aeroburn Step

veebruar 2013–mai 2014

body_step03

Need on tunnid, mille põhiosa moodustab liikumisharjutuste sooritamine madalal pulsisagedusel. Sellise madala pulsiga treenides aktiveerub rasvade ainevahetus. Pika püstiosa muudab huvitavaks kombinatsiooni ülesehitus. Tunnile on iseloomulikud lihtsad sammukombinatsioonid ja palju kordusi. Tunni lõpus üldine venitus.

Allikas: TYSK


Jooga/Pilates

vahelduva eduga alates september 2013

YogaWomanSilhouette-850x567

Ma harrastan jooga või Pilatest enamasti kergemaks taastavaks trenniks või trennivabadel päeval lõõgastumiseks. Hea viis treenida süvalihaseid, korralikult venitada ja mõelda elu üle järele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.