TreeningpĂ€evik 14.–20.10.2019

KĂ€tte on jĂ”udnud jĂ€rgmise nĂ€dala teisipĂ€eva Ă”htu ja alles nĂŒĂŒd jĂ”uan ma nĂ€dala kokkuvĂ”tet kirjutama
 Oijah. Kiire aeg on olnud. VĂ”tame eelmise nĂ€dala trennid kokku.

EsmaspĂ€ev: Jooks JĂ”ud Venitus. Kerelihaste pĂ€ev. Alustuseks kerge pool tunnike jooksu alla nagu ikka (7:21 min/km, 142 bpm). Pulss hakkab kenasti kuskile normaliseeruma, aga tunne joostes on ikka selline
 jĂ”uetu. 🙂 Tavaline aasta lĂ”pu seis pĂ€rast maratoni uuesti rajale naasmist, seega ma vĂ€ga ei muretse. Joosta on ikka tore. PĂ€rast tegime kenasti kerelihastele suunatud ÜKEt, sisehallis loomulikult. ÜKE on tĂŒĂŒtu, aga Ă”nneks on mul punt ja Treener. Üksi ei viitsiks seda ikka ĂŒldse teha, kuigi ilma sĂŒgis-talvise lihastreeninguta just vĂ”istlushooajal kaua ei kesta.

TeisipÀev: BodyPump. LÔpuks hakkasin uuest kavast natuke sotti saama, mulle tÀitsa meeldib see kava. VÀhemalt see variant, mida Maris meile teeb. Raskustega olen ikka veel tagasihoidlik, kuna ei tunne ei keha ega vaimuga, et tahaks vÀga hullu panna. Praegu pole see aeg. MÔÔdukas pingutus on igati okei.

KolmapĂ€ev: Jooks JĂ”ud Venitus. Alakeha pĂ€ev. Kerge jooks Ă”ues möödus juba tĂ€iesti Ă”htupimeduses, samas sisehallis jooksmist pĂŒĂŒaks nii kaugele edasi lĂŒkata: tuleb seal ju teha suur osa oma jooksutrennidest novembrist kuni aprilli keskpaigani. (7:02 min/km, 145 bpm) ÜKE osas keskendusime alakehale ehk jalgadele ja tuharale: vĂ€ljaasted, kummilindiga “astumised”, puusatĂ”sted, jalatĂ”sted. Ega see kolmas pĂ€ev jĂ€rjest (lihas)trenni kunagi kerge pole, aga ĂŒllatuslikult midagi hullu ka mitte. 🙂

NeljapÀev: trennivaba. KÀisin hoopis sÔbrannaga vÀljas söömas. VÀga mÔnus on vahepeal toredalt ka aega veeta. Eriti kui on nii tore vestluskaaslane.

Reede: BodyPump. Algas Saaremaa 3 pĂ€eva jooks, aga juba kolmandat aastat jĂ€i minul see vahele. JĂ€rgmine aasta on plaanis see siiski ette vĂ”tta. Õhtul kĂ€isin hoopis Pumpis, mida andis asendustreener. Saime kava teha natuke teistmoodi ja mul oli kohati juhe ikka ĂŒpris koos, seega vahepeal ikka puterdasin seal korralikult. Kui oled juba natuke harjunud ĂŒhtmoodi kavaga, siis teistmoodi ajab asjad pĂ€ris sassi. Aga pole hullu, trenn sai tehtud.

NĂ€dalavahetusel plaanisin korra jooksmas kĂ€ia, aga kuna meil oli ÀÀrmiselt intensiivne remondinĂ€dalavahetus ja mĂ”lemal pĂ€eval saime alles 22–23 vahel magama, siis polnud ĂŒleliigset energiat, mida jooksurajale viia. VĂ€hemalt sai pĂ€ris palju remonti jĂ€lle tehtud. LĂ”pp paistab. Vist.

KokkuvÔttes:

Off-seasoni kohta tĂ€iesti okei nĂ€dal. Ma ĂŒldse ei pĂ”e, et soovitud 5 trennipĂ€eva asemel tuli 4. Kui mitte praegu viilida, siis millal veel? 😅

TreeningpĂ€evik 7.–13.10.2019

2 nĂ€dalat on nĂŒĂŒdseks maratonist möödas. MaratonijĂ€rgsel nĂ€dalal ei teinud ma mingit trenni. Ma ei mĂ€letagi, et mul kunagi oleks pĂ€rast maratoni nii hull lihasvalu olnud. 🙄EsmaspĂ€eval olin ma tĂ€ielik sant. KĂ”ik kohad olid nii valusad, et elu oli pĂ€ris piin. Veel kolmapĂ€eval kĂ€is mul vahepeal jalgadest selline imelik tunne / nĂ€rvivalu lĂ€bi, mis nagu jala alt Ă€ra vĂ”ttis. HĂ€sti imelik. Liikusime terve nĂ€dala palju ringi, reisisime Berliinis, Dresdenis, Saksimaa looduses ja Prahas. NĂ€dala lĂ”pus kĂ€isin Tartu Linnamaratonile kaasa elamas. Selline aktiivne nĂ€dal.

Sellel nĂ€dalal hakkasin vaikselt trennidega pihta, aga tĂ”epoolest: rahulikult ja vaikselt. Plaanisin teha maksimaalselt 3 trenni ja tĂ€pselt nii ka lĂ€ks. JĂ€rgmisel nĂ€dalal tahaks juba mingisse talvisesse treeningrutiini paika panna. Ilmselt hakkan nĂ€dalas 3, maksimaalselt 4 korda lĂŒhemalt jooksma, lisaks teen ÜKEt ja BodyPumpi, mĂ”lemat 1–2 korda nĂ€dalas. Olenevalt nĂ€dalast, kuidas jĂ”uan ja tunne on. Ehk siis 2–3 puhkepĂ€eva ja 4–5 trennipĂ€eva. Tavaline talvine elu. Igatsen mingit normaalselt trennirutiini.

NĂŒĂŒd aga natuke sellest nĂ€dalast detailsemalt.

EsmaspĂ€ev: Jooks JĂ”ud Venitus. Trennirajale tagasitulekuks sobis 30 minutit sörki ning kerge rullimine ja venitamine vĂ€ga hĂ€sti. Ega pikemalt joosta polekski tahtnud, puusad ja pĂ”lved olid sellised imelikud ja vĂ€sinud. Aga joosta oli ikkagi nii tore. 🙂 7:02 min/km, 151 bpm.

TeisipÀev: trennivaba.

KolmapĂ€ev: Jooks JĂ”ud Venitus. Alustuseks jĂ€lle 30 minutit sörkimist alla (7:14 min/km, 144 bpm) ja siis tegime juba ÜKEga algust. Ma sĂ”na otseses mĂ”ttes ei mĂ€leta, millal ma mingit eesmĂ€rgistatud lihastrenni viimati tegin. Ammu. VĂ€ga ammu. Juuli lĂ”pus. Isegi ĂŒlakehatĂ”sted olid rasked. Tegime harjutusi kĂ”hule ja seljale ning peale veel vĂ€ljaasteid, kummilintidega astumisi ja kĂ€tekĂ”verdusi. KĂ”ik kehaosad said oma osa.

NeljapÀev: trennivaba.

Reede: BodyPump. Mu reied ja rinnalihas olid ÜKEst korralikult kolmapĂ€evast valusad. 11-nĂ€dalane Pumpi-paus muidugi ei aidanud ka asjale kaasa. 😅 Olin BPs tĂ€itsa nagu algaja. Tegin kĂ”ik lood enam-vĂ€hem soojendusraskusega ning pĂ€ris raske oli. Kavast veel eriti midagi aru ei saanud, eks jĂ€rgmine kord annab arutust.

NĂ€dalavahetus: trennivaba. Eile kĂ€is mul perekond abis remonti tegemas, pĂ”hiline eesmĂ€rk oli kĂ”ik seinad vĂ€rvitud saada. Saime ikka pĂ€ris palju neljakesi tehtud. Õhtuks hakkas mul reedene Pumpi lihasvalu kohale jĂ”udma ja tĂ€na olen tĂ€itsa korralikult sant, eriti jalad ja triitseps. Homseks loodetavasti tĂ”mbab ikka tagasi.

KokkuvÔttes:

JÀrgmise nÀdala plaanidest juba rÀÀkisin. NÀdalavahetusel tuleb lisaks veel remonti teha, sest jÔulud lÀhenevad uskumatu kiirusega. 10 nÀdalat kÔigest jÀÀnud.