10 lemmik sisustusleidu

Artikkel ilmus 13. augustil 2018 PM Kodustiil portaalis.


Tervitused Norra kuningriigist! Sõitsin oma elukaaslasele mõneks päevaks külla ning Bergeni väikeste sisustuspoodide võrratud vaateaknad inspireerisid mind jagama oma seniseid parimad kodusisustusleide. Siit tulevad 10 lemmikut.

Nagid (IKEA)

Ma ei mõista, kuidas need omapärased nagid juba sotsiaalmeediat vallutanud ei ole. FJANTIG nagid on valmistatud tugevast plastist ja värvitud musta matti värvi. Nende vau-faktor seisab aga omapärases kujus: nimelt toolikujulisi nagisid mina küll varem kohanud ei ole. Nipp: lisaks tavapärast pidi üles riputamisele soovitan proovida neid “pea alaspidi”: nii saad ühe suure nagikonksu asemel neli väikest!

20-07-2018-105

Väiksed hoiustamisnõud (H&M Home)

Kujutan juba ette, milliseks H&M koduosakonna “narkomaaniks” ma siis saan, kui meie kodu möbleerimiseks valmis on. H&M Home on mulle eriti silma jänud toredate hoiustamistarvikute poolest: korvid, karbid, potsikud, nõud jm. Minu seni parim saak oli see tammetõrukujuline potike, milles hoian vannitoas vatitikke ja -patju, ja pisike valge nõuke, kuhu panen duši all käimise ajaks turvaliselt hoiule oma ehted. Kokku maksid need vaid 6 eurot.

20-07-2018-103

Postrid (Kukupesa & Grafomap)

Vahel hakkab mul lausa piinlik, kui palju musvalget kunsti meie kodus saab olema… Juba ammu enne seda, kui meil korteris veel lammutustöödki tehtud polnud, oli mul juba terve hunnik ägedate mõtteteteradega ja piltidega postreid kokku ostetud. Valdav enamus neid pärineb kodumaisest ettevõttest Kukupesa ning kaunis Tartu kaart on Grafomapi toodang.

20-07-2018-102
Kaart: Grafomap, Postrid: Kukupesa. Riiul on ise meisterdatud ja raamid pärinevad IKEAst.

Suured fototrükid

Oma kodu valmides avastasin üllatusega, et minu fotograafia portfooliosse on aastate jooksul tekkinud nii mõndagi, mis ideaalselt meie kodu seinale passib. Otseloomulikult peab see mulle omaselt olema mustvalge ja kontrastne. Suuri fototrükke olen müünud ka teistesse kodudesse, seega huvilised võivad minuga selles osas ühendust võtta.

21-09-17-1010
Poster: Kukupesa, fototrükid: Margit Partei.

Rulood (IKEA)

Kui TUPPLUR rulood – vaatamata täielikule pimendamise funktsioonile – ei olnud just meie õnnestunuim ost, siis SKOGSKLÖVER rulood on nii minimalistliku väljanägemise kui ka alumiiniumist konstruktsiooni poolest tõeliselt hea leid. Neid julgeks küll igasse kodusse soovitada.

RANARP seeria valgustid (IKEA)

Üldiselt kõik IKEA valgustid, aga minu isiklik lemmik on veidi retrolik RANARP seeria neutraalsetes toonides kuplite, kangasjuhtmete ja kuldsete detailidega. Plastmassi on nendes valgustites minimaalselt, mis pikendab ka eluiga. Valikus on nii laua-, põranda-, seina- kui ka eri suurustes laelambid.

11-07-18-1018
RANARP seinalamp meie magamistoas.

Matid neutraalsetes toonides lauanõud (H&M Home)

Kuigi meie söögituba ja köök on veel valmimisest valgusaastate kaugusel, seisab mul ühes toanurgas kaks kastitäit H&M nõusid: taldrikuid, magustoidu taldrikuid, kruuse ja kausse. Kui leidsin H&M-ist mati viimistlusega halli, valget ja musta värvi nõud, siis tellisin neid kohe hulgim ära, kuna seni pole mul mujalt neid leida õnnestunud. Eriti veel nii soodsate hindadega: praetaldrikud maksid 3€/tk, väiksemad taldrikud 2€/tk, kruusid 2€/tk ja kausid 2,5€/tk. Kui see ei ole hea pakkumine, siis ma ei tea, mis on.

23986015578_047aefaaae_o
Kodune krõbe pähklimüsli. Taldrikud, piimakann ja tekstiilid: H&M Home.

Minikummutid (IKEA)

Taaskord üks multifunktsionaalne leid, mis sobib praktiliselt igasse kodu osasse: kontorist kuni magamistoa ja garaažini välja. MOPPE minikummuteid leidub kahes eri stiilis, need on valmistatud töötlema kasevineerist, mida igaüks saab endale sobilikul viisil viimistleda või ka lihtsalt viimistlemata jätta. Need kuue sahtlikesega kummutid saavad olema meie magamistoas öökappide asenduseks, kui nad kunagi Norrast Eestisse transporditud saab. Milline tuleb viimistlus, selle peale pean veel mõtlema.

IRJA kardinapuud (IKEA)

IRJA kardinapuu tellisin esimest korda umbes aasta tagasi kulleri vahendusel, ise seda kordagi varem nägemata ja puudutamata. Tegu oli väikestviisi eksperimendiga: kas kaheeurose hinnasildiga mööbliese võib ka reaalselt vastu pidada ja viisakas välja näha? Esialgu mul erilist usku polnud, aga täpselt selle peenikese ja minimalistliku joonega kardinapuu me enda magamistoa lakke üles riputasime. Kuna ma ei armasta raskeid kardinaid, vaid kergeid lendlevaid tülle, oli IRJA puu selleks otstarbeks ideaalne. Vahepeal olen neid ka kõigi teiste tubade tarbeks juurde ostnud.

11-07-18-1025
IRJA kardinapuu: tagasihoidlik ja praktiliselt märkamatu.

Klaasist ümbristega lõhnaküünlad

Ma pole kunagi olnud see inimene, kes külmemal ajal kodus küünlaid põletab, kuid pärast magamistoa valmimist eelmisel sügisel ma just selliseks inimeseks sain. Minu “kiiks” seisneb aga selles, et ma ei raatsi küünalde eest pööraseid summasid maksta. Minu lemmikküünlad, mis siiski võltsilt ei lõhna, pärinevad kas IKEAst või H&M koduosakonnast.

Millised on Sinu lemmikleiud?

7 kommentaari “10 lemmik sisustusleidu

  1. Külasta Sõbralt Sõbrale poodi Jõe keskuses. Seal on kodusisustus ja kangad Rootsist, enamasti Ikea omad, hinnad 50 senti kuni 3 eurot. Oma lemmikud (lambid, tekikotid, potsikud, küünlajalad) olen just sealt saanud. Igakord muidugi midagi ägedat ei leia, aga nooh… nii igal kolmandal korral 😉

    Meeldib

  2. Lisaks IKEA ja H&M odavale plastikust nodile võiksid vaadata midagi kodumaist ja naturaalset ka.. Kui rahakott ei kannata, siis mõistan, aga liikumine plastikute vähendamise suunas on igati tervitatav! 😉

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.