Workout Week 10.–16.11.2014

Workout Week on igal pühapäeval ilmuv postitus, mis võtab kokku minu nädala treeningud.

10.–16.11.2014

Sellest nädalast hakkasin arvestama, et TYSKi 1 ring = 230 meetrit (enne arvasin, et ta on pikem) ja sellepärast on sisehalli jooksude pikkused varasematest lühemad. Mis ta tegelik pikkus on, mine või sentimeetripaelaga mõõtma. 😀

Ma tegelikult pelgasin natuke esmaspäeva, kuna eelmised 2 päeva sai väga korralikku trenni tehtud (Freeletics ja pikk jooks-matk) ja teoorias oleks pidanud ma puhkama. Praktikas tegin aga esmaspäeval 2 trenni, kuna teisipäev on mul alati täielik puhkepäev. Ei kahetse mitte midagi, sest trennid olid 110% SUPER! Jooksuosas teatas Maris meile, et kuna Novembrijooks läheneb, siis teeks 40-minutilise jooksu sisse kolm 5-minutilist kiiremat blokki. Jooksimegi need 5-minutilised osad täpselt 5 min/km kohta tempos (200 m ringi peal on eriti hea arvestada) ehk meie jaoks oli see trenn 3×1000 m intervallikas. Pulss ronis ikka päris kõrgele üles (lõpus, khmmmm, 183 bpm, kas see oli mõistlik -> vist ei), aga igal juhul oli väga mõnus kiiremaid liigutusi üle pika aja teha. 🙂 Pärast tegime veel korraliku kerelihaste bloki otsa ja pärast seda läksin mina BodyPumpi. Tundus, et trenn oli mingi Margiti-special, sest Maris oli väga palju vanasid kavasid miksinud ja kõik lood olid minu lemmikute hulgast. Ülimõnus oli! Oeh, iga minut TYSKis oli sellel päeval täiuslik.

Teisipäev oli kuhjaga välja teenitud puhkepäev. Käisin lihashoolduses, aga eriti polnud rullides ja masseerides ükski koht väga valus. Nagu polekski üldse trenni teinud. 😀

Kolmapäev tundub tabelis küll väga hull, aga kastikeste tegelikud pikkused on ju lühikesed. JJV-s alustasime rahuliku sörgiga, siis tegime natuke dünaamilisi venitusi ja suundusime jooksuharjutuste poole. Sealt järgnes aga kerge intervalltrenn, kus alguses tegime rahulikku jooksu, siis vaheldumisi 1 kiire ja 1 aeglane ring ja nii 3 korda, vahele rahulikumad osad. Pärast jooksuosa jõudsime veel umbes 15 minutit teha veel jalatrenni: kükid, väljaasted, seina ääres istumised ja reie tagaosale paarisharjutused (killerid!). Sealt edasi läksin jälle BodyPumpi ning kinnitust sai jälle tõsiasi, et kui sul on ikka megahea treener, siis sa saad ka megahea trenni ja tuled naeratus näol koju tagasi. 🙂

Kolmapäevaga lõppes nädala intensiivsem osa ja algas kergem pool.

Või ma arvasin, et kergem. 😀 Neljapäeva hommikul mingit kergust sees polnud, kui olin saanud vaid mõned tunnid väga kehva kvaliteediga und ja juba kihutasin joogatrenni poole. Olin väsinud ja kange, aga jooga äratas väga hästi üles ja andis päevale sellise mõnusa laenguga alguse. Nagu ikka. 🙂 Õhtul lõi aga välja mingi imelik lihasvalu, mis kimbutas mind veel paar päeva.

Reedel tegin pikema rahulikus tempos jooksu. Ilm oli väga jahe ja sombune, aga jäin ellu. Kodurajad on alati huvitavad ja mälestusi täis, näiteks sellel rajal jooksin ma kevadel IV Virtuaaljooksu. Kokku: 1,5 tundi ja üle 11 km, keskmine pulss tuli 147 lööki minutis. Olin aeglane, aga samm sammu haaval (sõna otseses mõttes) üritan vastupidavust kasvatada.

Laupäeval ei tahtnud ma üldse ujuma minna, aga vedasin end ikkagi ujulasse kohale. Võtsin väga pingevabalt ja kokkuvõttes tuli väga hea ujumistrenn välja. Ujusin 500 m rinnuli, 250 m selili ja 750 m krooli. Üle pika aja tundsin ujumisest rõõmu ja jäin tehtuga rahule. 

Pühapäeval läks ujumine jälle väga hästi. Kokku ujusin 850 meetrit rinnuli ja 750 meetrit krooli. Uusi ujumisprille on mul aga ikkagi vaja…


Kokku: 11,5 tundi (neto: 8 tundi 50 minutit)

10.–16.11.14

Päris hea trenninädal oli, millegi üle väga vinguda tegelikult ei saa. Lihasvalu on täna õhtuks ka üle läinud. Järgmisel nädalal tuleb kindlasti natuke tuure maha võtta, sest laupäeval ootab mind ees Tartu Novembrijooks (5 km). Eesmärgitu võistlus, aga nagu alati annan endast maksimumi ja üritan nautida 2014. aasta viimast jooksuvõistlust. Loodevasti vihma/lund ei saja ja saame vähemalt ilusat sügisilma nautida. 

PS! Kas keegi oskab soovitada, mille järgi ujumisprille valida, et nad vett sisse ei laseks ja silmade ümber väga suuri ringe ei vajutaks? Kui Sul on mingeid soovitusi, millised ja/või kust osta, siis anna teada. 🙂

13 kommentaari “Workout Week 10.–16.11.2014

  1. Auras müüakse ka ja need teenindajad aitavad valida, hinnad ei erine poe omadest ja nad päriselt oskavad nõu anda (ma ei räägi mitte ainult omast kogemusest, vaid treener soovitab ka sealt osta). Ma hiljuti ostsin ise Sportlandist, Adidase prillid olid allahinnatud. Vaatan seal siis neid pakke… meestele ja naistele/lastele. Ostsin siis ikkagi naiste/laste omad, kartsin et meeste prillidel jääb silmade vahe liiga suureks. Aga tegelikult need on ikka jube väiksed, st pael on mul kõige pikem mis võimalik, aga pärast trenni näen veel tükk aega pandakaru välja 😀 Varem olid mul Speedo prillid, need olid super. Peab vist ikka spetsiaalselt ujumisele keskendunud firmat usaldama, mitte multitask Adidast 😛

    Meeldib

    1. Mul olid viimased Speedod, aga normaalselt töötasid need vaid paar nädalat. Adidase omad olid ka kunagi ammu, aga ega needki polnud super. Mul on lihtsalt mingi ebanormaalne nägu vist. 😀

      Meeldib

  2. Ma olen mitmeid erinevaid kasutanud, aga kõige paremad on seni olnud Speedo omad. Proovi poes erinevaid. Osadel saab ninaosa reguleerida ka. Selleks, et vett sisse ei laseks, peab rihm piisavalt hästi pingul olema.
    Ja ma näen ka tavaliselt pandakaru moodi veits välja, selle vastu head nõu ei ole.

    Meeldib

  3. Tasub proovida ZOGGS Predator prille, ma olen ka mitmetega üritanud, aga need on ainsad, millega vett sisse ei tule, nähtavus on hea ja erilisi rante ka ei tekita näkku kuna on pehme äärega. Osad on kallid, aga vb tasub ära.. http://tristore.ee/swim?page=2

    Meeldib

  4. ilmselt pika ujumistrenniga tulevad igast prillist natukeseks randid näole aga õnneks varsti kaovad need ära. Aga olen proovinud adidase omasid aga speedod on jah ikka üle prahi, endalgi seisab vahetus ees ja mõtlesin seekord zoggs´i omi proovida.
    Kui vesi sissetuleb siis prillid ei sobi su näokujuga või ei teki õige vaakum. Osta sellised, mida saab ninapealt ka reguleerida siis ehk õnnestub.

    Meeldib

    1. Aegade vältel on mul olnud ujumisprille vist ligi 10 paari, odvamaid ja kallimaid, tavaliselt just vasakule poole ei teki seda vaakumit. Vasak näopool on vist ebastandartne. Aga aitäh soovituse eest. 🙂

      Meeldib

  5. “Pulss ronis ikka päris kõrgele üles (lõpus, khmmmm, 183 bpm, kas see oli mõistlik”

    Oli ikka mõistlik küll. Ei tea sinu maksimumi aga 5km läbitakse ca 95%-se pulsi juures-seda tunnet on kasulik enne võistlust natuke kogeda küll.

    “Eesmärgitu võistlus..”
    No siis tuleb mingi eesmärk endale seada-oma senise tippmargi pika puuga ületamine peaks igati motiveeriv ja jõukohane olema.
    Tahad sa kõrvust tõstetud saada või ei !?

    Meeldib

    1. Seni olen 5 km võistlusel jooksnud täpselt üks kord: eelmine aasta samal võistlusel. Siis oli aeg midagi 32 minutit ja peale, kuna ma alles alustasin jooksmisega ja ei söönud üldse süsivesikuid. See saab ikka üle joostud. Muidugi annan endast maksimumi ja ei lähe sinna sörkima, aga ma ei taha paika panna mingit kindlat eesmärkaega, sest ma ei oska endale seda kuidagi paika panna. Eks mul umbes mingi idee tempo kohta on, aga 5 km on mulle ülivõõras võistlusdistants.
      Aga innusta mind ikka samamoodi edasi. 🙂 Tahan ikka kõrvust tõstetud olla. Natuke.

      Meeldib

      1. Mis sinu idee on?
        Minu idee on et kui sa suutsid teha 3×1000 ca 5min/km siis peaksid olema suuteline 26 min-ga või pisut kiiremini selle asja ära tegema küll( kui vahepeal ülearu palju lund maha ei tule) 🙂

        Ja ole nii pai et ära kuni laupäevani enam saalitreeningutega mässa (ka lihashooldusega mitte), täna ja reedel vaid kerge jooks, neljapäeval võta füüsilises mõttes täielik puhkus.

        Meeldib

  6. Tegelikult 5km on selline distants, et sisult tuleb see stardist alates täiega panna. Seal ei ole kohta taktikale rahvasportlase seisukohalt. Tempo peab olema ikka väga vastikult ebamugav.

    Meeldib

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.